کد خبر: 706192 A

پورعلی‌گنجی این روزها عضو باشگاه یوپن در لیگ بلژیک است. صدور رضایتنامه برای او و موافقت با جدایی‌اش از یوپن، کمی بعید و دور از انتظار است اما پرسپولیس تیرش را رها کرد تا شاید بتواند یکی از بهترین مدافعان فعلی ایران و حتی آسیا را جذب کند.

به گزارش ایلنا، هر چند پورعلی‌گنجی بازگشت به لیگ را به سال‌های آینده موکول کرد و به پیشنهاد برانکو در مقطع فعلی پاسخ منفی داد. 

 آسیب‌دیدگی محمد انصاری و دوری او از فوتبال- تا پایان فصل- پرسپولیس را به تکاپو انداخته تا دفاع وسط جدیدی جذب کند. دارایی پرسپولیس در این منطقه از زمین، شجاع خلیل‌زاده و جلال حسینی هستند و گاهی اوقات نیز محسن ربیع‌خواه. دیگر از حسین ماهینی هم خبری نیست تا از دفاع راست به مرکز منتقل شود و نقش آچار فرانسه را در پرسپولیس ایفا کند.

برای موفقیت در لیگ برتر و البته بازی‌های سخت و فشرده لیگ قهرمانان آسیا، پرسپولیس نیاز مبرمی به جذب یک مدافع مطمئن دارد. جلال حسینی و شجاع خلیل‌زاده در طول یک سال اخیر بازی‌های متعددی برای پرسپولیس انجام دادند و قوای بدنی‌شان تحلیل رفته است. برانکو نیز این را می‌داند و به همین دلیل تمرکز خود را روی جذب بازیکنی جدید در این پست گذاشته است.

در روزهای اخیر نام‌های مختلفی برای حضور در خط دفاع پرسپولیس شنیده شده. از محمدحسین مرادمند بگیرید تا محمد نادری که در کورتریک بلژیک بازی می‌کند و البته مرتضی پورعلی‌گنجی که یک بازیکن کلیدی در ترکیب یوپن و تیم ملی ایران است. مرادمند به همین سادگی‌ها نمی‌تواند از پدیده جدا شود. این تیم به بهترین مهره دفاعی خود تکیه کرده و در مسیر موفقیت هرگز اجازه جدایی را به او نمی‌دهد.

بحث حضور محمد نادری هم با توجه به درخواست مالی بالای این بازیکن- 70 هزار یورو برای نیم‌فصل- تا حدود زیادی منتفی شده. بنابراین مرتضی پورعلی‌گنجی می‌ماند و پیشنهاد بازی در پرسپولیس که فعلا در حد حرف باقی مانده اما شاید ظرف روزهای آینده به مذاکره رو در رو نیز برسد.

برانکو در مصاحبه چند روز قبل خود، وقتی با پرسشی درباره جذب یک مدافع مواجه شد، کدهای جالبی برای رسیدن به نام مرتضی پورعلی‌گنجی داد: «برای دفاع وسط چند گزینه مد نظر داریم. قرار است باشگاه با آنها مذاکره کند اما اولویت من جذب مدافعی است که بتواند در پست هافبک دفاعی نیز بازی کند.»

در بین همه این نام‌ها، تنها مدافعی که توانایی بازی در پست هافبک دفاعی را دارد، مرتضی پورعلی‌گنجی است. این مدافع 26 ساله، فوتبال خود را به‌عنوان هافبک دفاعی آغاز کرد و حتی در نفت‌تهران و تیم‌های نوجوانان، جوانان و امید هم در این پست به میدان رفت. نخستین بار یحیی گل‌محمدی در نفت‌تهران از پورعلی‌گنجی در خط دفاع استفاده کرد و سپس کارلوس کی‌روش برای جام ملت‌های آسیا در سال 2015، او را در این پست به بازی گرفت.

از آن تاریخ به بعد، مرتضی پورعلی‌گنجی به یک دفاع مرکزی تبدیل شد، البته با توانایی بازی در پست هافبک دفاعی. این تخصص در کنار عملکرد خیره‌کننده او در مرکز خط دفاع کافی بود تا در فهرست پرسپولیس باشد و برانکو برای جذب او اقدام کند. اتفاقی که برای پرسپولیس هم جذاب بود. بخصوص که پورعلی‌گنجی سابقه بازی در اروپا را داشت و البته توانایی حضور در ترکیب ثابت را نیز همینطور.

پورعلی‌گنجی این روزها عضو باشگاه یوپن در لیگ بلژیک است. صدور رضایتنامه برای او و موافقت با جدایی‌اش از یوپن، کمی بعید و دور از انتظار است اما پرسپولیس تیرش را رها کرد تا شاید بتواند یکی از بهترین مدافعان فعلی ایران و حتی آسیا را جذب کند. هر چند پورعلی‌گنجی بازگشت به لیگ را به سال‌های آینده موکول کرد و به پیشنهاد برانکو در مقطع فعلی پاسخ منفی داد. در فوتبال ایران، وقوع هیچ اتفاقی دور از دسترس نیست. حتی جدایی پورعلی‌گنجی از یوپن و حضور او در پرسپولیس. پرسپولیس و برانکو ناامید شده‌اند اما شاید در پایان فصل و حتی سال‌های بعد بتوانند مذاکره با پورعلی‌گنجی را از سر بگیرند و این مدافع را جذب کنند. بخصوص که پورعلی‌گنجی به نزدیکان خود گفته، قطعا حضور در پرسپولیس و یا استقلال را تجربه خواهد کرد.

 

پرسپولیس تهران مرتضی پورعلی گنجی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر