کد خبر: 698511 A

حواشی بعد از انتخاب رحیم‌اف به‌عنوان رییس اتحادیه جهانی بوکس به اوج خود رسیده و این رشته ورزشی در آستانه حذف از المپیک توکیو قرار گرفته است.

به گزارش ایلنا، فدراسیون جهانی بوکس با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو شده و هر روز هم این مشکلات بیشتر می‌شود. تقریبا یک‌سال پیش بود که رییس فدراسیون جهانی به دلیل فساد مالی مجبور شد از سمتش کناره‌گیری کند. بعد از کناره‌گیری رییس قبلی فدراسیون جهانی بوکس، انتخابات این فدراسیون برای انتخاب رییس جدید حدود یک ماه پیش برگزار شد و غفور رحیم‌اف ازبکستانی به‌عنوان رییس جدید فدراسیون جهانی انتخاب شد، اما ظاهرا او هم نیامده مشکلاتی دارد که برایش گران تمام می‌شود. 

ظاهرا انتخاب رحیم‌اف بر خلاف نظر کمیته بین‌المللی المپیک بوده به همین دلیل اعلام کرده ممکن است بوکس را از بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو حذف کند و تهدید کرده مادامی که فدراسیون جهانی بوکس (AIBA) به خواسته‌های کمیته بین‌المللی المپیک توجهی نداشته باشد، احتمال حذف این رشته از المپیک وجود دارد. غفور رحیم‌اف، رییس ازبکستاتی AIBA پرونده سیاه عجیبی دارد و در فهرست افراد مورد تحریم ایالات متحده آمریکا قرار دارد و اتهاماتی همچون جرایم سازمان‌یافته و قاچاق بین‌المللی هروئین به او نسبت داده شده است. در همین راستا رسانه‌ها اعلام کردند که موقتا بوکس از بازی‌های المپیک 2020 توکیو حذف شده که این مساله می‌تواند ضربه بزرگی به این رشته باشد. 

کمیته بین‌المللی المپیک در همین باره اعلام کرد: «ما از رابطه‌ای که وزارت خزنه‌داری آمریکا بین رحیم‌اف و گروه‌های مجرم جهانی می‌بیند و همچنین نگرانی‌ها درباره اجرای درست مسوولیت‌های او در اتحادیه جهانی بوکس نگران هستیم.»

البته شاید در روزهای آینده اتفاقات دیگری در این رشته رخ بدهد. شاید تنها راه نجات بوکس از این گرفتاری بزرگ، استعفای رییس جدید باشد؛ موضوعی که ظاهرا رحیم‌اف خودش هم با آن مشکلی ندارد و بلافاصله بعد از انتخاب به‌عنوان رییس اتحادیه جهانی بوکس اعلام کرد حاضر است در راه اعتلای بوکس تن به این کار هم بدهد: «اگر حضور من به این رشته ورزشی آسیب می‌زند و موقعیت آن را به خطر می‌اندازد حاضرم استعفا بدهم.»

المپیک ایالات متحده آمریکا بازی بوکس رسانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر