کد خبر: 697185 A

امتیازآورترین بازیکنان لیگ هجدهم

رقابت‌های لیگ برتر هجدهم با چند بازی معوقه، هفته سیزدهم خودش را سپری کرد و پدیده یحیی گل‌محمدی همچنان نشان داده که نمی‌خواهد صدر جدول را به تیم دیگری تعارف کند

به گزارش ایلنا، رقابت‌های لیگ برتر هجدهم با چند بازی معوقه، هفته سیزدهم خودش را سپری کرد و پدیده یحیی گل‌محمدی همچنان نشان داده که نمی‌خواهد صدر جدول را به تیم دیگری تعارف کند. پدیده اما چند رقیب جدی مثل پرسپولیس، تراکتورسازی و سپاهان دارد که نشان داده‌اند از مدعیان جدی قهرمانی این دوره از لیگ برتر فوتبال هستند. همین مساله باعث شد نگاهی به تاثیرگذارترین بازیکنان تیم‌ها از حیث امتیازآوری داشته باشیم و با بررسی بازی‌های انجام شده بهترین گلزنان این تیم‌ها بررسی شوند.

قاسمی‌نژاد در سایه استنلی

نگاهی به گل‌های امتیازآور بازیکنان تیم‌ها نشان می‌دهد استنلی کی‌روش مهاجم گلزن سپاهان و امین قاسمی‌نژاد در پدیده مشهد امتیازآورترین فوتبالیست‌های لیگ برتر هجدهم بوده‌اند. این دو بازیکن هرکدام 5 گل منجر به امتیاز داشته‌اند و توانسته 13 امتیاز از جمع امتیازات جمع شده سپاهان و پدیده را به نام خودشان ثبت کنند. با این حال با اینکه کی‌روش استنلی با 9 گل در صدر بهترین گلزنان لیگ تا پایان هفته سیزدهم قرار گرفته اما امین قاسمی‌نژاد از نظر امتیازگیری بهتر از مهاجم سپاهانی‌ها عمل کرده چرا که هر 5 گلی که به ثمر رسانده برای پدیده گل‌محمدی منجر به امتیاز شده است.

نیمی از گل‌های پرسپولیس به نام علیپور

آقای گل لیگ گذشته تا به اینجای کار با پرسپولیس روزهای سختی را در لیگ هجدهم سپری کرده است. پرسپولیس نایب قهرمان آسیا با این حال آقای گل خودش را این فصل هم تاثیرگذار می‌بیند. علی علیپور هرچند کمی نسبت به رقبای خودش در این فصل عقب مانده اما آمار او نشان می‌دهد هر 4 گلی که به ثمر رسانده برای تیم برانکو منجر به امتیاز شده است. نکته جالب اینکه نیمی از امتیازهای پرسپولیس تا به اینجا مرهون همین تعداد گل علیپور است و از 21 امتیاز کسب شده سرخ‌های پایتخت 10 امتیاز را او به اندوخته تیم برانکو اضافه کرده است.

استوکس گلزن بی‌تاثیر

خبرها حکایت از آن دارد که همراه با لی اروین، آنتونی استوکس مهاجم ایرلندی تراکتورسازی‌ها نیز قصد رفتن از تبریز را دارد و بر سر فسخ قرارداد مناقشه و بحث‌های زیادی بین او و باشگاه در جریان است. استوکس که یک تنه توانسته 8 گل برای تبریزی‌ها به ثمر برساند و نقش بسزایی در قدرتنمایی زنوزی، مالک متمول تراکتورسازی داشته باشد در حالی در دل هواداران این تیم جا باز کرده که گل‌های او به هیچ عنوان تاثیری در نتیجه‌گیری قرمزهای تبریزی نداشته است. در بین بازیکنان گلزن تراکتورسازی، تاثیرگذارترین نفر دانیال اسماعیلی فر است که با سه گلی که او به ثمر رسانده هر سه گل برای این تیم امتیازآور بوده است.

 

 

بازیکن

تیم

گل زده

گل منجر به امتیاز

امتیاز به دست آمده

استنلی کی‌روش

سپاهان

9

5

13

امین قاسمی‌نژاد

پدیده

5

5

13

علی علیپور

پرسپولیس

4

4

10

دانیال اسماعیلی‌فر

تراکتورسازی

3

3

7

عیسی آل‌کثیر

پیکان

5

3

7

رضا خالقی‌فر

ماشین‌سازی

3

3

7

میلاد جهانی

نفت آبادان

3

2

5

وریا غفوری

استقلال

3

2

4

جرج ولسیانی

نساجی

2

2

4

ادی هرناندز

ذوب آهن

2

2

4

محمدرضا سلیمانی

سایپا

2

2

4

علی دشتی

4

محمد نوری

پارس جنوبی

4

2

4

ابراهیم صالحی

2

میثم کریمی

استقلال خوزستان

1

1

3

لوسیانو پریرا

فولاد

4

1

3

حسن بیت سعید

2

اسماعیل شریفات

نفت م.سلیمان

1

1

3

اکبر آفاقی

محمد غلامی

سپیدرود

1

1

3

 

 

 

پدیده لیگ برتر هجدهم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر