کد خبر: 696634 A

یکی از گل‌های زیبای هفته سیزدهم لیگ را اکبر آفاقی هافبک نفت مسجدسلیمان مقابل سپیدرود به ثمر رساند که گل سه امتیازی هم بود

به گزارش ایلنا، یکی از گل‌های زیبای هفته سیزدهم لیگ را اکبر آفاقی هافبک نفت مسجدسلیمان مقابل سپیدرود به ثمر رساند که گل سه امتیازی هم بود. شاگردان مرزبان با این پیروزی یک پله صعود کردند تا جای همین سپیدرود را بگیرند. در این راستا گفتگویی با زننده گل سه امتیازی نفت انجام دادیم که فوتبالش را از تراکتورسازی شروع کرده ولی جایی در تیم‌های تبریزی ندارد!

دومین بازی شش امتیازی را با برد پشت سر گذاشتید. در این مورد صحبت می‌کنی؟

سپیدرود در این دو بازی اخیرش شش امتیاز  گرفته بود که همین شش امتیاز باعث شد این تیم بالاتر از ما قرار گیرد. اگر ما بازی رودرو را نمی‌بردیم از سپیدرود فاصله می‌گرفتیم که به همین خاطر محکوم به شکست این تیم بودیم. سپیدرودی‌ها روحیه خوبی داشتند و در زمین خودشان بازی می‌کردند که ما باید خیلی با احتیاط کار می‌کردیم. خدا را شکر بازی هوشمندانه‌ای انجام دادیم و توانستیم به برتری برسیم.

از آن گل‌هایی به ثمر رساندی که نمی‌شود گفت شانسی بود. در این رابطه صحبت می‌کنی؟

من به هوای گل شوت زدم و گلم به هیچ عنوان اتفاقی نبود. من دیدم که دروازه‌بان چند قدمی بیرون آمده اقدام به شوت‌زنی کردم که خدا را شکر توپ رفت جایی که اصلا قابل مهار نبود. اگر رونالدو چنین گلی زده بود کلی سر و صدا می‌کرد.

تو اصالت آذری داری؟

بله من اصالتا تبریزی هستم و فوتبالم را از تراکتورسازی آغاز کردم و بعد رفتم ماشین‌سازی و بعد هم به نفت آمدم.

بازیکن شوت‌زنی هستی یا هر از گاهی از این کارها می‌کنی؟

ترک‌ها (آذری زبان‌ها) اکثرا شوت‌زن هستند و من هم از همان اول یاد گرفتم شوت بزنم. ما ترک‌ها به یاد آقاکریم (باقری) شوت می‌زنیم که سرآمد همه شوت‌زن‌ها بود.

تو که فوتبالت را از تراکتورسازی شروع کردی چرا جایی در تیم‌های تبریزی نداری؟

متاسفانه مسوولان فوتبال تبریز بازیکنان بومی را اصلا دوست ندارند و کم لطف هستند و من خودم سالی که با ماشین‌سازی سهمیه لیگ برتر را گرفتیم فکر می‌کردم در این تیم بمانم ولی آخر فصل گفتند به سلامت! من همان سال پنج گل برای این تیم به ثمر رساندم و هفت پاس گل دادم و سه تا هم پنالتی گرفتم که آمارم فوق‌العاده بود اما کسی این آمار را ندید و جواب زحمات ما کنار گذاشتن از تیم بود.

سرمربی چه کسی بود؟

آقای رسول خطیبی!

در نفت راحت هستی؟

خدا را شکر راحت هستم و تلاش می‌کنم که بهتر از این کار کنم. در مسجدسلیمان مردم به جز همین یک تیم دلخوشی دیگری ندارند که مسوولان باید از این تیم حمایت کنند. شورای شهر و سایر مسوولان شهر و حتی استان باید از این تیم حمایت کنند چون نیاز به حمایت دارد. تیمداری در لیگ برتر سخت است که اگر حمایت نشویم به مشکل برخواهیم خورد.

زمان مرزبان کمتر بازی کردی یا بیشتر؟

من قبل از آمدن آقای مرزبان بیشتر بازی می‌کردم ولی از روزی که آقای مرزبان به تیم آمدند کمتر به بازی گرفته شدم و همین بازی با سپیدرود اولین بازی بود که فیکس به میدان رفتم.

پست اصلی‌ات هافبک چپ است؟

من بیشتر در این پست بازی کردم ولی گاهی وقت‌ها برای شوت زدن به مرکز زمین هم سر می‌زنم.

این هفته هم باید به مصاف پیکان بحران زده بروید. در مورد این بازی صحبت می‌کنی؟

پیکان دو بازی اخیرش را با بدشانسی واگذار کرده که قطعا برای جبران آن به مسجدسلیمان خواهد آمد. این بازی برای ما خیلی مهم است که باید سه امتیاز را بگیریم و فاصله‌مان را نسبت به قعر جدول زیاد کنیم. اگر این کار را نکنیم دوباره دچار مشکل می‌شویم.

راستی فکر می‌کنی گلت به عنوان گل ماه انتخاب شود؟

امیدوارم که این اتفاق  رخ دهد چون تا الان چنین گلی زده نشده است.

 

 

 

 

 

 

نفت مسجدسلیمان اکبر آفاقی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر