کد خبر: 694228 A

آرش برهانی در گفت و گو با ایلنا:

آرش برهانی کاپیتان و مهاجم سال‌های گذشته استقلال معتقد است شفر می‌تواند در نیم‌فصل دوم همچون فصل گذشته، بهترین نتایج را کسب کند

به گزارش ایلنا،آرش برهانی کاپیتان و مهاجم سال‌های گذشته استقلال معتقد است شفر می‌تواند در نیم‌فصل دوم همچون فصل گذشته، بهترین نتایج را کسب کند.

برهانی می‌گوید: «شفر مانند برانکو باید سه سال در فوتبال ایران حضور داشته باشد تا با بازیکنان آشنا شود.»

شرایط این روزهای استقلال زیاد خوب نیست.

با حرف شما موافقم. استقلال نتوانسته در هفته‌های اخیر عملکرد خوبی داشته باشد. آن هم به دلیل این است که بازیکنانی که امسال جذب شده‌اند نتوانستند کمکی به تیم کنند. البته بازیکنانی که از ایران جذب استقلال شده‌اند، عملکردشان بد نبوده است. فکر می‌کنم می‌شد به جای بعضی از این بازیکنان، بازیکنان باکیفیت‌تری جذب تیم می‌شدند.

خیلی‌ها به عملکرد خط حمله انتقاد کردند.

اتفاقا استقلال در خط حمله بازیکنان خوبی دارد. تبریزی در تیم‌هایی که بازی کرده همیشه موفق بوده. استقلال به یک بازیکن در خط میانی احتیاج دارد؛ بازیکنی که بتواند توپ‌ها را به مهاجمان برساند. همچنین یک هافبک‌دفاعی که بتواند حملات تیم حریف را خنثی کند.

عملکرد بازیکنان خارجی استقلال را چطور ارزیابی می‌کنید؟

فکر می‌کنم در بین آنها فقط طارق خوب باشد. آن هم به دلیل اینکه سنش کم است و می‌تواند حالا حالاها تجربه کسب کند اما نیومایر و الحاجی گرو شاید در تیم‌های گذشته خودشان بد نبوده باشند اما در استقلال کارایی لازم را ندارند. من بازی پرسپولیس – پیکان را تماشا کردم که خیلی‌ها می‌گفتند پرسپولیس بیشتر بازیکنانش را ندارد اما دیدید که چگونه از کوچک‌ترین فرصت استفاده کردند و برنده شدند.

شما با رفتن شفر موافقید؟

من یک سوال از شما می‌پرسم؛ چرا شفر باید برود؟ مگر او فصل گذشته، در نیم فصل استقلال را متحول نکرد؟ درست است امسال هم در چند هفته اخیر نتایج خوبی نگرفته ولی مطمئنم او دوباره اوج خواهد گرفت. به شفر هم مانند برانکو فرصت سه ساله بدهید. دیدید که بازیکنان پرسپولیس چگونه با تفکرات برانکو آشنا شدند.

حنیف عمران‌زاده هم از فوتبال خداحافظی کرد.

برای حنیف آرزوی موفقیت می‌کنم. می‌دانم الان او در چه حالی است. خداحافظی از فوتبال خیلی سخت است. امیدوارم مسوولان استقلال حنیف را فراموش نکنند. او سال‌ها می‌توانست در استقلال بازی کند اما یکسری از آدم‌ها به خاطر اینکه فکر می‌کردند قدرتمند هستند، نگذاشتند او در استقلال بماند. این اتفاقات برای بزرگان استقلال هم افتاد اما امیدوارم این نفرات جدیدی که به استقلال آمده‌اند چنین کاری را انجام ندهند. من از یک کار شفر خیلی خوشم آمد و آن هم این است که کل بازیکنان استقلال را در روزی که تیمش مقابل سایپا شکست خورده بود به بهشت زهرا (س) آورد تا در مراسم پدر استقلال شرکت کنند.

پرسپولیس هم بالاخره توانست جام سوپرکاپ را از سازمان لیگ دریافت کند.

از نظر من شکل اهدای جام خوب نبود. می‌توانستند یک بازی ترتیب بدهند تا این دو با یکدیگر دیدار داشته و قهرمان مشخص شود. قطعا خود پرسپولیسی‌ها هم دوست ندارند که تیم‌شان اینگونه قهرمان سوپرکاپ شود.

تیم‌ شهرداری بندرعباس هم این روزها در لیگ دو شرایط خوبی دارد.

تیم بسیار خوبی داریم. جوان‌های بااستعدادی در تیم ما وجود دارند. جوان‌هایی که در سال‌های آینده از آنها بیشتر خواهیم شنید. اما باید نظارت بیشتری روی لیگ دو داشته باشیم. در بازی قبلی ما، تیم حریف با دو پنالتی به پیروزی رسید، در حالی که داور برای ما به راحتی از کنارش عبور کرد. امیدوارم نظارت بیشتری روی بازی‌ها باشد. امیدوارم بازی‌ها طوری داوری شود که همه می‌خواهند.

 

استقلال آرش برهانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر