کد خبر: 694220 A

پول داشتند و ندادند تا استقلال خوزستان نابود شود

شوک به استقلال خوزستان با کسر امتیاز و رسیدن به قعر جدول و در ادامه احتمال سقوط به لیگ یک! این خبری بود که تیم داریوش یزدی را حسابی بهم ریخت و معادلات گروه ملی را برای حفظ این تیم پیچیده‌تر از قبل کرد

به گزارش ایلنا، شوک به استقلال خوزستان با کسر امتیاز و رسیدن به قعر جدول و در ادامه احتمال سقوط به لیگ یک! این خبری بود که تیم داریوش یزدی را حسابی بهم ریخت و معادلات گروه ملی را برای حفظ این تیم پیچیده‌تر از قبل کرد. فرانک ساکونی بازیکن سه فصل پیش استقلال خوزستان بعد از جدایی از این تیم، طلب 60 هزار دلاری‌اش با شکایت به فیفا حالا به یک بدهی 192 هزاری برای این تیم تبدیل شده است. پولی که بعید به نظر می‌رسد این مجموعه با شرایط ارزی موجود بتواند اقدامی برای تامین آن داشته باشد. امیر سلطانی، مدیرعامل سابق استقلال خوزستان که روند مالی خوبی برای این تیم ایجاد کرده بود بعد از جدایی باورش نمی‌شود که این تیم را در چنین وضعیتی قرار داده‌اند.

خبردار شدید 6 امتیاز بابت بدهی به سارکونی توسط فیفا از استقلال خوزستان کم شد.

بله متاسفانه این خبر را شنیدم و واقعا خبر ناراحت‌کننده‌ای بود. من با این بازیکن و وکیلش صحبت کرده بودم که 10 هزار دلار ابتدا به او بدهیم و مابقی را طی دو قسط پرداخت کنیم. متاسفانه این 10 هزار را ندادند و مشکلی که راحت می‌شد حل شود را به این وضعیت تبدیل کردند. باور کنید برای توافق با این بازیکن با توجه به اختلاف ساعت با برزیل چندین روز تا صبح حدود چهار، پنج ساعت با سارکونی و وکیلش صحبت می‌کردم که در نهایت این توافق حاصل شد. اگر این 10 هزار دلار داده می‌شد پرونده در فیفا بسته می‌شد و این وضعیت پیش نمی‌آمد.

طلب این بازیکن چقدر بود؟

ساکونی و طلبی که دارد مربوط به 3 فصل پیش است و از قراردادش چیزی حدود 60 هزار دلار مانده بود. طلبی که یک نکته جالب داشت و نباید به این وضعیت کشیده می‌شد.

چه وضعیتی؟

ساکونی بعد از اینکه قرار شد از استقلال خوزستان برود به باشگاه اعلام کرد 15 هزار دلار به او بدهند تا تسویه کرده و به کشورش بازگردد. مساله‌ای که در زمان آقای نعمتی‌نژاد که الان هم عضو هیات مدیره هستند هیچ توجهی نشد و در روزهایی که باشگاه هفته‌ای 200 میلیون درآمد داشت و می‌شد 15 هزار دلار را که آن موقع 30 میلیون تومان می‌شد، پرداخت کرد به راحتی گذاشتند به این وضعیت بیفتد. بازیکن هم که این رفتارها را می‌بیند با قهر از باشگاه بیرون می‌آید و هتل و بلیت برگشت او را هم نمی‌گیرند و تصمیم می‌گیرد شکایت کند. شکایتی که به زمان مدیریت من رسید و 60 هزار دلار تبدیل به 192 هزار دلار شد. من به او زنگ زدم که دست‌مان تنگ است. 10 هزار دلار می‌دهیم و مابقی را هم از انتقال دلفی پرداخت می‌کنیم که این مساله را آنها پذیرفتند اما در نهایت این مبلغ را هم گروه ملی پرداخت نکرد تا 6 امتیاز از استقلال خوزستان کم شود.

پس شما پیش از جدایی گروه ملی را از این توافقات خبردار کرده بودید؟

دقیقا همین طور است و طی نامه‌ای این توافق و پرداخت 10 هزار دلار اولیه را اعلام کردیم. نامه ای زدیم تا کارها انجام شود آن هم در شرایطی که درآمد 2 میلیاردی ایرانسل را هم در اختیار داشتیم. با این پول 10 هزار دلار با دلار 13 هزار تومان 130 میلیون تومان می‌شد و مابقی را هم از انتقال دلفی  قرار شد بدهیم که گویا این مساله را هم منتفی کردند.

با این اوصاف که به جز کسر شش امتیاز یک پنجره نقل و انتقالاتی هم استقلال خوزستان محروم شد به نظر شما این تیم می‌تواند برگردد؟

کار واقعا سخت است و مطمئنا قضیه به اینجا ختم نمی‌شود. شش امتیاز کسر کردند و یک پنجره هم محروم شدند و در ادامه هم که بحث سقوط به یک دسته پایین‌تر است. مجموعه‌ای که 10 هزار دلار را نمی‌دهد تا حالا 192 هزار دلار بدهد یعنی می‌خواهد تیم را به سمت نابودی بکشاند. ارزش 10 هزار دلار آن موقع مناسب و بود می‌شد با این بازیکن کنار آمد و حالا دیگر ارزشی ندارد و این خانه را با عدم توجه ویران کردند. بدون شک این مساله روی روحیه تیمی و بازیکنان تاثیر بسزایی دارد و امیدوارم بتوانند تیم را جمع و جور کنند.

 

استقلال خوزستان امیر سلطانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر