کد خبر: 693565 A

معافیت بازیکنان تیم‌های لیگ برتری و بازیکنان تیم ملی از خدمت سربازی تا سن 28 و 30 سالگی هنوز در فوتبال ایران اجرایی نشده است

به گزارش ایلنا، به دنبال کاهش تیم‌های نظامی در لیگ برتر و هم‌چنین لیگ یک، ستاد کل نیروهای مسلح به فدراسیون فوتبال پیشنهاد داده است بازیکنان تیم‌های لیگ برتری تا سن 28 سالگی و بازیکنان تیم ملی تا سن 30 سالگی مشکلی برای بازی کردن نخواهند داشت اما با رسیدن به این سن در هر شرایطی که هستند می‌بایست برای گذراندن دوران خدمت به یک تیم نظامی ملحق شوند.

با وجود این اعلام فعلا این قانون در فوتبال ایران پیاده نمی‌شود. ظاهرا فدراسیون فوتبال به دنبال اضافه کردن جزییاتی به این قانون است. بر اساس اعلام یکی از مدیران سازمان لیگ برتر این قانون نیاز به جزییات دارد. اینکه نباید شامل بازیکنی شود که در رده سنی پایه به فهرست تیم‌های لیگ برتری اضافه می‌شود.

شاید این بازیکن بعد از یک فصل حضور در فهرست یک تیم لیگ برتری به تیم دسته اولی ملحق شود یا حتی در ادامه فوتبال را کنار بگذارد. قرار است این قانون شامل حال بازیکنی شود که دست‌کم دو فصل در فهرست بزرگسالان تیم‌های لیگ برتری قرار بگیرد.

باشگاه استقلال با اینکه در حال حاضر بازیکنی مشمول سربازی ندارد اما با اجرایی شدن این قانون و با توجه به جوان بودن بازیکنانش در معرض این خطر قرار داشت که بازیکنان تصمیم بگیرند در تیم دیگری خدمت سربازی‌ خود را بگذرانند. با این قانون خیال مسوولان باشگاه بابت این موضوع راحت خواهد بود و فعلاً بازیکنی از جوان‌های استقلال مشمول سربازی نیست. در خصوص زمان ابلاغ این قانون گفته می‌شود در تعطیلات زمستانی به تیم‌های لیگ برتری ابلاغ خواهد شد.

استقلال فدراسیون فوتبال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر