کد خبر: 693513 A

از دعوت مردم برای حضور در ورزشگاه‌ها تا تعیین قیمت بلیت کم برای پرتماشاگرتر شدن مسابقات

جام ملتهای آسیا در سال 2019 در امارات برگزار خواهد شد و این کشور بعد از 23 سال بار دیگر میزبان مهمترین و معتبرترین تورنمنت فوتبال در قاره‌ی کهن است.

به گزارش ایلنا، در فاصله 48 روز تا آغاز رسمی بزرگ‌ترین تورنمنت ملی فوتبال در قاره کهن، میزبان جام 2019 به‌صورت رسمی از آمادگی خود برای بالا بردن هیجان در آسیا خبر داد.

5 ژانویه 2019 (15 دی‌ماه 97) رقابت‌های جام ملت‌های آسیا 2019 با جدال تیم‌های امارات و بحرین در ورزشگاه محمد بن زاید ابوظبی آغاز می‌شود؛ تورنمنتی که بعد از 23 سال دوباره به میزبانی کشور شیخ‌نشین و متمول حاشیه خلیج‌فارس برگزار خواهد شد تا تب فوتبال در این منطقه به بالاترین حد خود برسد.

در فاصله 48 روز تا آغاز رقابت‌ها، حامد عالانی سخنگوی کمیته برگزاری و ساماندهی رقابت‌ها در فدارسیون فوتبال امارات گفت: «این بزرگ‌ترین رویداد ورزشی است که امارات تاکنون میزبانی کرده بنا بر این برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گرفته تا به‌نحو احسن مسابقات برگزار شود. انرژی و شور فراوانی از جوامع مختلف برای همکاری دریافت شده است که این موضوع به نوبه خود بر تصمیم ما برای اینکه استادیوم‌ها پر از تماشاگر و تسهیلات و پشتیبانی‌های لازم شود، تاثیر گذاشته است.»

او در ادامه از فوتبال‌دوستان و مردم امارات درخواست کرد تا به ورزشگاه‌ها بیایند و سکوها را پر کنند چون در حال حاضر این موضوع بزرگ‌ترین دغدغه برگزاری عالی جام ملت‌هاست. «از مردم امارات می‌خواهم در هر مسابقه‌ای می‌توانند خود را به ورزشگاه‌ها برسانند و حمایت‌شان را از فوتبال نشان بدهند. این حرکت آنها می‌تواند نشان بدهد که در هر کجایی حامی و پشت سر کشور امارات هستند.»

در یکی از اقدامات جالب فدراسیون فوتبال، امارات در تلاش است تا پای مدارس و موسسات آموزشی این کشور را به جام ملت‌ها باز کند چون در حال حاضر بیش از 75 هزار جوان مشغول تحصیل حضور دارند که در ابتکاری جالب وارد کمپین «این- بازی- من است» فدراسیون امارات و  ای اف سی برای حضور در جام ملت‌ها شده‌اند؛ محصلان و دانش‌آموزانی که از یک ماه قبل به‌صورت مستمر در برنامه‌ها و چالش‌های فرهنگی-آموزشی فوتبال در پی آشنایی با فرهنگ 24 تیم حاضر در تورنمنت هستند.

علاوه بر دانش‌آموزان، روسای فوتبال امارات با تاکید کنفدراسیون فوتبال آسیا پای زنان را نیز به این کمپین بازکردند تا آنها نیز مشارکت گسترده‌ای در جام ملت‌ها داشته باشند. این اتفاق باعث می‌شود الهام‌بخشی در فعالیت‌های ورزشی از جمله فوتبال در قشر بانوان در منطقه خاورمیانه نیز بیشتر از همیشه به چشم بیاید.

برنامه بزرگ‌ترین مدارس امارات متحده عربی، بیش از 75 هزار جوان را با یک برنامه جذاب شامل چالش‌های آموزشی فوتبال، معرفی آنها به فرهنگ 24 کشور آسیایی اعزامی و الهام بخشیدن به دانش‌آموزان برای حمایت از خود در سراسر مسابقات آشنا می‌کند. وینسور جان داتو،  دبیرکل ای اف سی با تایید این برنامه‌ها در امارات و اعلام حمایت کنفدراسیون گفت: «در سرتاسر قاره همه نگاه‌ها و تمرکز روی امارات و میزبانی از جام ملت‌های آسیا دوخته شده است؛ حسی هیجان‌انگیز و غیرقابل انکار برای دیدن تورنمنتی پرشور که می‌تواند اعتبار فوتبال آسیا را بالا ببرد.»

فدراسیون فوتبال امارات با اعلام آمادگی کامل برای میزبانی جام ملت‌ها مدعی شد در مدت چهار هفته برگزاری این تورنمنت بیش از 4 هزار فرصت شغلی برای مردم این کشور فراهم می‌شود و پای صدها هزار هوادار و توریست را نیز به این کشور شیخ‌نشین حاشیه خلیج‌فارس باز می‌کند چون برای نخستین‌بار جام ملت‌ها با 24 کشور برگزار می‌شود و این یعنی دخالت بیشتر مردم قاره کهن در رشته فوتبال.

گفتنی است در راستای شعار «آسیا را گرد هم بیاوریم»،  ساختار بلیت‌فروشی مقرون‌به‌صرفه طراحی شده که قیمت آن از ۲۵ دینار امارات (تقریبا 8/6 دلار آمریکا) شروع می‌شود. این مساله به افراد بسیاری -از میلیون‌ها آسیایی که در امارات متحده عربی زندگی می‌کنند گرفته تا میلیارد‌ها نفر در فاصله پرواز چهار ساعته تا این کشور- امکان می‌دهد از هیجان فوتبال زنده در سطح جهانی لذت ببرند.

هفدهمین دوره مسابقات معتبر آسیا در هشت استادیوم کلاس جهانی در ابوظبی، العین، دبی و شارجه برگزار خواهد شد و وعده حضور هواداران بیشتری را در بزرگ‌ترین رویداد ورزشی که تاکنون در این منطقه برگزار شده، می‌دهد.

تیم ملی فوتبال ایران جام ملت‌های آسیا فدراسیون فوتبال امارات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر