کد خبر: 687574 A

وعده بزرگ برای بازی برگشت پرسپولیس - کاشیما

حضور پرسپولیس در فینال آسیا در نهایت باعث شده تا بعد از سال‌ها در استادیوم آزادی اقداماتی برای بهسازی و زیباسازی صورت گیرد.

به گزارش ایلنا، خوب شد پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسید، خوب شد کنفدراسیون فوتبال آسیا به فدراسیون فوتبال ایران فشار آورد، خوب شد فدراسیون به موقع هشدار داد که وزارت ورزش و همه دستگاه‌های اجرایی باید دست بجنبانند و کاری کنند، خوب شد وزارت ورزش خیلی زود بودجه 15 میلیاردی را فراهم کرد، خوب شد شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی به موقع شروع کرد و چه خوب که حالا همه چیز طبق برنامه پیش می‌رود و چه خوب که تا قبل از بازی برگشت فینال همه چیز آماده شده باشد. قرار است سه چهار روز قبل از آن مسابقه نمایندگان سختگیر کنفدراسیون فوتبال آسیا از ورزشگاه آزادی بازدید داشته باشند و انتظار دارند تمام ایرادهایی که گرفته بودند رفع شده باشد. ما هم امیدواریم تا آن روز مشکلی وجود نداشته باشد که مسوولان ورزشگاه به ناظران کنفدراسیون قول حل آن را تا قبل از شروع بازی بدهند و از این آزمون سربلند بیرون بیاییم.

به نظر می‌رسد روند بازسازی و مرمت ورزشگاه آزادی خیلی سریع و طبق برنامه پیش می‌رود و اینطور که معلوم است روز 19 آبان همه آنهایی که طی این چهل سال به ورزشگاه آزادی می‌رفتند از دیدن یک استادیوم شیک و استاندارد شوکه شوند و انگار که از خوب بیدار شده باشند، تازه به این نکته پی می‌برند که این استادیوم در تمام این 40 سال باید چه تغییراتی می‌کرده و چطور در این دو سه هفته مجبور شده بخشی از این مسیر را طی کند. آن روز احتمالا بخش‌های مهمی از ورزشگاه شکل تازه‌ای گرفته و همه چیز مهیای میزبانی از میهمانان مشهور و البته تیم ژاپنی است.

شنبه 19 آبان ورزشگاه آزادی باید بزرگی‌اش را ثابت کند و متناسب با قواره فوتبال ایران و فینال لیگ قهرمانان آسیا باشد. دقیقا به همین خاطر است که عزمی ملی ایجاد شده تا در آن روز عکس‌های منتشر شده از محل برگزاری فینال لیگ قهرمانان آسیا، وی‌‌آی‌پی یعنی جای استقرار میهمان‌های رسمی، محل استقرار رسانه‌ها، رختکن تیم‌ها، مراسم جشن قهرمانی و‌... بزرگی و عظمت ورزشگاه پیر قاره را به رخ بکشد و در عین حال تصویری استاندارد و تمیز از لوکیشن مهم فوتبال ملی ایران ارائه دهد.

در همین راستا روز دوشنبه وزیر ورزش از بخش‌های مختلف این مجموعه بازدید کرد و امیدوار شد تا قبل از بازی برگشت پرسپولیس - کاشیما کار تمام شده باشد. طبق اعلام وزیر ورزش و جوانان، به ۸۰ درصد از درخواست‌های کنفدراسیون فوتبال آسیا برای حل مشکلات در ورزشگاه آزادی رسیدگی شده است. مهم‌ترین مشکلات مربوط به افزایش ظرفیت جایگاه ویژه، جایگاه تماشاگران، برطرف کردن مشکل اینترنت و افزایش ظرفیت اتاق نشست خبری است.

در عین حال حسن کریمی مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی که همراه وزیر در این بازدید حضور داشت اعلام کرد ورزشگاه آزادی مهیای برگزاری فینال لیگ قهرمانان آسیا است و تا 17 آبان استادیوم را تحویل مسوولان می‌دهیم.

کریمی گفت: «تغییراتی که ای‌اف‌سی به فدراسیون فوتبال کشورمان برای برگزاری این رویداد ارائه کرده، شامل بهسازی رختکن داورها، جدایی محل استراحت داورها از ورزشکاران و محل استقرار خبرنگاران از ورزشکاران است. فضاهایی که داشتیم فضاهای بسیار خوبی بود اما سیاست جدید فیفا باعث شد تغییراتی بدهیم و ساختمان‌ها جابه‌جا شوند که این کار در حال انجام است. تغییرات جزیی هم در اطراف زمین از جمله نور و صوت استادیوم بود که ای‌اف‌سی اعلام کرده بود و باید انجام می‌شد. همچنین به دلیل اینکه میهمان خارجی داریم تغییراتی را در چیدمان صندلی‌ها در وی‌آی‌پی ایجاد کردیم.»

کریمی با اعلام اینکه ایرادها فقط 24 مورد بوده تاکید کرد حدود 16 مورد آن انجام شده و 8 مورد در دست اجرا است که تمام تلاش‌ها صورت می‌گیرد تا قبل از بازی فینال کار به اتمام برسد. با این حال مساله بلیت‌فروشی الکترونیکی یکی از پروژه‌های مهم این بازسازی است: «گیت‌های استاندارد و پیشرفته‌ای را راه‌اندازی کرده‌ایم که نصب آن آغاز شده است. ضمن اینکه از این پس برای رویدادهای ورزشی در استادیوم آزادی آرایش فروش الکترونیکی هم به اجرا در‌خواهد آمد تا هر کسی در هر جای ایران بتواند بلیت خریده و صندلی‌اش را انتخاب کند. برای این بازی 50 درصد گیت‌ها رونمایی می‌شود و تا پایان سال تمامی تونل‌ها و ورودی‌های درب غربی و شرقی مجهز به گیت‌های استاندارد خواهند شد.»

ایران بازی پرسپولیس خواب استادیوم آزادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر