کد خبر: 687263 A

برانکو یک بار در ژاپن به مصاف تیم زیکو رفت و با نتیجه 2-1 شکست خورد.

به گزارش ایلنا، در حالی تیمهای کاشیما آنتلرز و پرسپولیس باید در دیدار فینال لیگ قهرمانان آسیا روز شنبه جدال رفت خود را برگزار کنند که یکی از تقابل های جذاب این مسابقه بین برانکو ایوانکوویچ و زیکو خواهد بود. جدالی که شاید در کنار زمین نباشد اما می تواند یادآور اتفاقات جذاب حدود یک دهه قبل باشد.

22

برانکو در جام ملت های 2004 سرمربی تیم ملی ایران بود و در سوی مقابل هم زیکو هدایت ژاپن را بر عهده داشت. این دو سرمربی در دور گروهی و در تاریخ 7 مرداد 1383 به دیدار هم رفتند که جدالشان برنده ای نداشت و 0-0 شد. در ادامه ایران با برانکو تا نیمه نهایی رفت اما در ضربات پنالتی به چین میزبان باخت و در نهایت سوم شد ولی سامورایی ها با زیکو همان چین را از پیش رو برداشتند و به مقام قهرمانی دست پیدا کردند.

24

5 فروردین 84 و در ورزشگاه مملو از تماشاگر ورزشگاه آزادی بازهم شاهد جدال برانکو و زیکو بودیم. جایی که ملی پوشان با درخشش هاشمیان و با دو گلی که وارد دروازه تیم حریف کرد ایران را به پیروزی رساند. با این حال 26 مرداد همان سال زیکو در یوکوهاما انتقام آن باخت را با نتیجه ای مشابه گرفت و 2-1 ایران را شکست داد. تک گل ایران توسط علی دایی از روی نقطه پنالتی زده شد. در ادامه هم ما و هم ژاپن مجوز حضور در جام جهانی را گرفتیم اما هر دو در گروه هایمان فقط یک امتیاز گرفتیم و حذف شدیم.

حالا بعد از 12 سال دوباره برانکو و زیکو به هم رسیدند. پروفسور هدایت پرسپولیس را بر عهده دارد اما زیکو در جایگاه ویژه به عنوان ستاره قدیمی کاشیما و همچنین رئیس افتخاری گوزن های جزیره باید نظاره گر جدال گو اویوا با برانکو باشد.

25

 

92

 

برانکو

پرسپولیس برانکو ایوانکوویچ زیکو کاشیما آنتلرز ژاپن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر