کد خبر: 686079 A

رئال مادرید روزهای خوشی را بدون رونالدو سپری نمی‌کند و عدم حضور او در دیدار ال‌کلاسیکوی امشب چالش بزرگ پیش روی این تیم است.

به گزارش ایلنا، وقتی رئال مادرید در ماه جولای کریستیانو رونالدو را به یوونتوس فروخت، هواداران و رسانه‌های اسپانیایی یک سوال پرسیدند: چطور می‌خواهید جانشین او را پیدا کنید؟

رونالدو بهترین گلزن تاریخ رئال مادرید است که در 438 مسابقه در رقابت‌های مختلف 451 گل زد. او تیم را به چهار قهرمانی اروپا در پنج فصل اخیر لیگ قهرمانان رساند و به طور خلاصه کسی بود که هر وقت رئال به یک قهرمان نیاز داشت با گلی از موقعیتی غیرقابل تصور تیمش را از مشکل خارج می‌کرد.

پاسخ باشگاه به این سوال البته این بود که آنها نیازی ندارند که در فصل نقل و انتقالات به دنبال ساختن یک تیم کهکشانی باشند و در واقع پاسخ سوال در درون تیم وجود دارد.

گرت بیل که در سال 2013 بعد از جنجال‌های فراوان رسانه‌ای رکورد جهانی را شکست و با 83/5 میلیون پوند از تاتنهام به رئال مادرید رفت، مدت‌ها مورد توجه فلورنتینو پرس رییس رئال بود که بتواند جانشین رونالدو شود. خیلی‌ها هم ادعا کردند کریم بنزما از زیر سایه رونالدو خارج می‌شود و این مهاجم فرانسوی می‌تواند بالاخره در نوک حمله بازی کند. مارکو آسنسیو هم بود. این بازیکن 22 ساله که بااستعدادترین و آینده‌دارترین فوتبالیست اسپانیا محسوب می‌شد، جای خودش را در مثلث هجومی تیم باز کرده بود. وقت خداحافظی با BBC (بیل، بنزما، کریستیانو) و سلام بر BBA (بیل، بنزما، آسنسیو) رسیده بود.

اوضاع خوب شروع شد، رئال از پنج بازی اولش در لالیگا چهار برد و یک تساوی به دست آورد و این سه نفر از 12 گل رئال 8 تا را زدند ضمن اینکه در نخستین بازی لیگ قهرمانان، رم تکه تکه شد. بیل، اصل جنس به نظر می‌رسید و بنزما شباهت زیادی به یک ماشین گلزنی داشت.

اما بعد از برد یک بر صفر برابر اسپانیول، رئال پنج بازی برد نداشت و در این دوره هشت ساعت و یک دقیقه گل هم نزد.

در حالی که آسنسیوی جوان به خاطر داشتن فراز و نشیب قابل بخشش است، بیل یکی از مصدومیت‌های همیشگی‌اش را که دوران حضورش در پایتخت اسپانیا را تحت‌الشعاع قرار داده، متحمل شد و بنزما هم سایه‌ای بود از مهاجمی که می‌خواست فرمانده خط حمله قهرمان اروپا باشد.

اتفاقاتی افتاد که هرگز در دوران حضور رونالدو در باشگاه رخ نداده بود و تصادفی نیست که رئال بدترین دوران خود از نظر پیروزی و گلزنی بعد از ورود فوق‌ستاره پرتغالی در سال 2009 را تجربه می‌کند. رئال به رده هفتم لالیگا سقوط کرده، پشت سر تیم تازه دسته اولی شده رئال وایادولید و فشار زیادی روی مربی تیم، خولن لوپتگی است که وقتی روی کار آمد رونالدو را به‌عنوان یکی از اعضای کلیدی تیم در اختیار داشت.

امشب نخستین ال‌کلاسیکو بعد از 11 سال بدون حضور رونالدو و لیونل مسی برگزار می‌شود اما فشار فوق‌العاده‌ای روی رئال است که باید ثابت کند بدون رونالدو هم زندگی ادامه دارد؛ شکست، ابرهای سنگین سایه انداخته روی برنابئو را متراکم‌تر می‌کند.

 

جوزف کاسینلی

مترجم: سیدعلی بلندنظر

 

رئال مادرید رونالدو ال‌کلاسیکو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر