کد خبر: 685983 A

سرمربی پرسپولیس در مورد شرایط تیمش در آستانه فینال آسیا صحبت کرد.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، برانکو ایوانکوویچ در حاشیه تمرین امروز پرسپولیس اظهار داشت: خوشحال و مفتخر هستم که برای فینال لیگ قهرمانان آسیا به ژاپن می‌رویم. افتخار بزرگی است که عضوی از فینال هستیم اما از آن مهمتر و قشنگتر این است که بازی برگشت در تهران خواهد بود و قطعاً هیچ فینالی مثل فینالی که قرار است در تهران باشد نخواهد بود. چنین جو و شرایطی فوق‌العاده خواهد بود و می‌تواند یک نمایش خوب برای فوتبال ایران باشد. البته با تمام خوشبینی‌مان راهی ژاپن می‌شویم و حق این را داریم که امیدوار باشیم و برای خودمان بلندپروازی داشته باشیم. 

وی افزود: اعتماد و اعتقاد کامل به بازیکنانم دارم و اراده خود را به بهترین نحو در بازی دیروز نشان دادیم. بازیکنان نشان دادند که ریکاوری شده و به وضعیت اول خود برگشته‌اند و از لحاظ ذهنی همه چالش‌ها را پشت‌سر گذاشته‌اند. طبیعی است که این مسابقه یک فینال است و همه حق خوشبینی دارند و ما در بهترین لحظات زندگی خودمان هستیم.

سرمربی پرسپولیس در خصوص اتفاقات پس از بازی با سایپا هم گفت: من خیلی زود به رختکن رفتم و از اولین نفراتی بودم که وارد رختکن شدم. قبل از هرچیزی از داوران و تصمیمات آنها در طول بازی عصبانی هستم و گلی‌هم که خوردیم کاملاً مردود بود و مسائل دیگری هم که قابل گفتن نیست. طبیعی است همه تیم‌ها مقابل ما محکم‌تر از همیشه ظاهر می‌شوند ولی با وجود همه این مسائل و مشکلات ما دوباره قهرمان می‌شویم. من نمی‌خواهم در مورد درگیری‌ها صحبت کنم ولی به بازیکنانم یاد می‌دهم که در چهارچوب مقررات ورزشی رفتار کنند و طبیعی است که همه تیم‌ها دوست دارند پرسپولیس را ببرند و بعضی وقت‌ها می‌بینید که از موارد غیرورزشی استفاده می‌شود. 

برانکو در مورد بازیکنانش در دیدار رفت فینال آسیا عنوان کرد: همه بازیکنان ما بازی خواهند کرد. مصدومیت پیش خواهد آمد و اجتناب ناپذیر است. این بازی را فقط و فقط بر بازیکنانم تکیه می‌کنم و فقط فلسفه و دیدگاه خودمان را دنبال خواهیم کرد. تیم کاشیما را آنالیز می‌کنیم و دو بازی آخر آنها در نیمه نهایی از اصلی ‌ترین آنالیزهای ما خواهد بود.

وی در مورد حضور نمایندگان باشگاه کاشیما در تهران برای دیدن امکانات و اینکه آیا پرسپولیس هم به ژاپن نماینده فرستاده یا نه، گفت: یک گروه از ما زودتر خواهند رفت و با سفارت ایران در ژاپن دائما در تماس خواهیم بود کاملاً آنجا خدمات لازم را از طریق سفارت دریافت خواهیم کرد. اما اینکه نماینده بفرستیم و کارهای این چنینی انجام دهیم نه. این را هم به خاطر داشته باشید که تا بازی برگشت روزهای زیادی مانده است و آنها وقت کافی داشته‌اند که افرادی را برای سنجش شرایط به تهران بفرستند اما ما وقت کمی داشتیم و امکان انجام این کار وجود نداشت.

سرمربی پرسپولیس در مورد تفاوت ساعت بازی در ژاپن عنوان کرد: ساعت 3 بعد از ظهر به وقت محلی بازی خواهیم کرد و به خاطر همین تمرینات‌مان را قبل از ظهر برگزار می‌کنیم. فاز اول تطبیق بچه‌ها با ساعت و شرایط جوی به این شکل خواهد بود. 

برانکو در مورد نقطه قوت کاشیما که خط حمله این تیم است و قدرت تدافعی پرسپولیس گفت: مشخصه همه تیم‌های شرق آسیا و همچنین خاور میانه این است. به طور مثال الدحیل که خط حمله فوق‌العاده‌ای دارد و همینطور السد که بازیکنان بین‌المللی و گرانقیمتی داشت، آنها همه کار می‌کنند و اصرار به این دارند که خط حمله قوی داشته باشند. همه ما این را می‌دانیم. این را هم می‌دانیم که تیمی که به فینال راه پیدا می‌کند نمی‌تواند ضعیف باشد و می‌دانم که کار سختی خواهیم داشت ولی ما به دنبال رویای خود هستیم.

وی افزود: آنها سبک بازی متفاوتی نسبت به تیم‌های خاورمیانه دارند. خیلی تکنیکی هستند اما خلاقیت ذاتی ندارند و به همین دلیل از بازیکنان خارجی استفاده می‌کنند. مخصوصاً کاشیما که یک برزیلی به نام سرجینیو دارد که گلزن است و بازیساز خوبی هم هست. 

سرمربی پرسپولیس در مورد آخرین وضعیت نوراللهی هم عنوان کرد: فعلاً وضعیت او نامشخص است ولی خیلی بهتر از قبل شده است و فردا هم دوباره آزمایش‌های لازم را انجام می‌دهد تا مشخص شود در چه شرایطی قرار دارد ولی در هر صورت با ما به ژاپن سفر می‌کند و آنجا مشخص می‌شود که می‌تواند بازی کند یا نه.

برانکو در مورد انتقاد کادرفنی سایپا از تاکتیک بازی پرسپولیس و اینکه سرخپوشان را به بی‌تاکتیکی متهم کردند گفت: بله کیفیت زمین فوق‌العاده بود و خیلی متاسفم که نتوانستیم از آن زمین فوق‌العاده استفاده کرده و روی زمین تاکتیک‌هایمان را پیاده کنیم. 

وی در مورد اینکه دایی گفته بود برانکو از کرواسی بزن بهادر آورده است هم گفت: نمی‌دانم در مورد چه چیزی صحبت شده است و نظری ندارم.

پرسپولیس برانکو ایوانکوویچ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر