کد خبر: 685562 A

با اعلام تاج:

استفاده از سیستم کمک داور ویدیویی در دستور کار فدراسیون فوتبال قرار گرفته است.

به گزارش ایلنا، بررسی ویدیویی صحنه‌های مشکوک مسابقات فوتبال از سال‌های گذشته و به تدریج به فوتبال دنیا اضافه شد و اوج آن استفاده از این سیستم در رقابت‌های جام جهانی بود که واکنش‌های متفاوتی را در پی داشت.

برخی معتقد بودند این سیستم از جذابیتهای فوتبال کاهش داده و باعث ماشینی شدن فوتبال می‌شود اما عده‌ای معتقدند اشتباهات داوری را به صفر رسانده و حق تیم‌ها ضایع نمی‌شود.

مهدی تاج در صفحه اینستاگرامی خود در پاسخ به یکی از کاربران که در مورد استفاده از این سیستم از او پرسیده بود اعلام کرد به کمیته داوران دستور خواهد داد تا این مورد را بررسی کرده و عملیاتی کنند.

مهدی تاج اینستاگرام

 فریدون اصفهانیان رییس کمیته داوران فدراسیون فوتبال ایران، در گفتگو با سایت فدراسیون فوتبال در این باره گفت: با توجه به تاکیدات رئیس فدراسیون فوتبال درصدد آن هستیم که از سیستم VAR (کمک داور ویدیویی) در ورزشگاهها استفاده کنیم. 

وی در ادامه گفت: برهمین اساس مقرر شد کمیته داوران این موضوع را در دستور کار خود قرار بدهد و با هماهنگی واحد IT فدراسیون فوتبال این سیستم را به صورت پایلوت در ورزشگاه آزادی راه اندازی کنیم.

لازم به توضیح است، سیستم VAR در بازیهای جام جهانی 2017 جوانان و رقابتهای جام جهانی 2018 روسیه استفاده شد. این تکنولوژی با شبیه سازی عملکرد و نظارت بر روی هر بازیکن در نقاط مختلف زمین فوتبال از طریق دوربین های نصب شده در سرتاسر زمین در تلاش است اشتباهات داوری را به حداقل برساند.

استقلال پرسپولیس مهدی تاج فدراسیون فوتبال ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر