کد خبر: 685004 A

برای افزایش اعتماد به نفس بازیکنان نیاز به برد داریم

سرمربی فولاد خوزستان می‌گوید تیمش و استقلال خوزستان از بخت برابر برای پیروزی برخورداراند.

به گزارش ایلنا، ایلی استان در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل استقلال خوزستان، اظهارکرد: همان طور که اطلاع دارید در داربی جایگاه تیم‌ها مهم نیست و کسی به این موضوع توجه نمی‌کند. هر چند هر دو تیم فولاد و استقلال جایگاه خوبی در جدول رده‌بندی ندارند اما شانس پیروزی فولاد در داربی خوزستان ۵۰ - ۵۰ است.

وی با اشاره به بازی تیمش مقابل پدیده مشهد که با پیروزی یاران گل‌محمدی همراه بود، گفت: ما یک نیمه بازی خوب ارائه کردیم و در نیمه دوم هم عملکرد خوبی داشتیم اما بازی را واگذار کردیم. با این وجود، برای دیدار با استقلال خوزستان آماده شدیم و تمام هدفمان کسب سه امتیاز در بازی فرداست.

استان در واکنش به این که نتوانسته بازی هجومی مدنظر خود را در فولاد به اجرا بگذارد، یادآور شد: سه بازی بسیار سخت و فشرده را پشت سر گذاشتیم. دو بازی خارج از خانه ما مقابل پدیده بود که در حال حاضر از بهترین‌ تیم‌های ایران است. یک بازی با سپاهان داشتیم. بازی با ماشین‌سازی مجبور شدیم یک نیمه با ۱۰ بازیکن ادامه دهیم. به ما حق بدهید که با توجه به فشردگی بازی‌ها فرصت کافی برای ایجاد تغییرات نداشتیم. حتی نتوانستیم بازی تدارکاتی برگزار کنیم و به ترکیب اصلی تیم برسیم.

سرمربی فولاد خوزستان با بیان این که تغییر عادت در یک تیم کار راحتی نیست، خاطرنشان کرد: متاسفانه بعضی از بازیکنان شاخص خودمان را به علت مصدومیت در اختیار نداشتیم و مجبور به استفاده از بازیکنان جوان در کنار بازیکنان باتجربه شدیم. تا چند سال قبل فولاد چهار، پنج بازیکن ملی‌پوش داشت و دو بار حضور در لیگ قهرمانان آسیا را تجربه کرد. می‌دانید که در بازی با پدیده از هفت بازیکن جوان که محصول آکادمی باشگاه هستند، استفاده کردیم.

وی با اشاره به وضعیت مشابه تیمش با پرسپولیس پیش از حضور برانکو در ایران، گفت: روند رو به رشد پرسپولیس در این چند سال باعث شد چند روز قبل در بازی با السد، صدها هزار هوادار داخل و خارج از ورزشگاه، بازی تیمشان مقابل پرسپولیس را تماشا کنند. ان‌شاءالله فرصت کافی و حمایت هیات مدیره را داشته باشیم تا در ورزشگاه جدید فولاد آره‌نا با ۱۲ بازیکن قد علم کنیم.

استان اضافه کرد: ما مرحله گذار را شروع کرده‌ایم و باید به بازی تهاجمی و ارسال پاس‌های متعدد برسیم. زمانی که بازی‌ها به ورزشگاه اختصاصی خودمان منتقل شود، فوتبال تهاجمی را ارائه می‌کنیم تا ۳۰ هزار هوادار مشتاق ما این نوع بازی را به طور کامل تماشا کنند. او یادآور شد: برای افزایش اعتماد به نفس بازیکنان نیاز به برد داریم. امیدواریم با این برد، اعتماد به نفس را در بازیکنان نهادینه کنیم.

استان با اشاره به غیبت سه بازیکن تیمش در این دیدار گفت: ایوب والی، میثم دورقی و صابر حردانی به این بازی نمی‌رسند. هنوز نمی‌توانیم از آن‌ها استفاده کنیم. هر چند کارهای میدانی را شروع کردند و گام‌هایی برای رسیدن به مرز آمادگی برداشتند.

استقلال اعتماد به نفس شاخص فولاد خوزستان مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر