کد خبر: 684813 A

فردا و از ساعت 12 مسابقات جهانی کشتی فرنگی آغاز خواهد شد وفرنگى کاران ایرانى در ٤ وزن نخست مسابقات جهانى با قرعه هاى نسبتا مناسبى مواجه شده اند.

به گزارش ایلنا، رقابت هاى کشتى فرنگى قهرمانى جهان از فردا با حضور تمامى مدعیان جهان آغاز خواهد شد و ایران هم با ترکیبى از نفرات جوان و باتجربه مقابل حریفان قرار مى گیرد. 

على اشکانى به عنوان سرمربى نفراتى مثل سعید عبدولى، محمدعلى گرایى و حسین نورى که جزو مدال آوران جهان هستند را در ترکیب تیم خود مى بیند و از سوى دیگر هم نفرات جوانى در تیم اعزامى هستند که اولین تجربه جهانى خود را پشت سر خواهند گذاشت.

با این حال همه امیدوارند طلسم فینالیست نشدن کشتى گیران در بخش فرنگى شکسته شود.

مراسم قرعه کشی چهار وزن نخست رقابت های کشتی فرنگی بزرگسالان قهرمانی جهان امشب در شهر بوداپست مجارستان برگزار شد و نمایندگان ایران حریفان خود را شناختند. آنطور که پیداست برخلاف کشتى آزاد، فرنگى کاران با قرعه هاى مناسبى مواجه شده اند.

* در وزن 55 کیلوگرم که 21 کشتی گیر حضور دارند مسلم نادری خادم در دور نخست به مصاف نوگزاری تسوروتسومیا دارنده مدال برنز اروپا از گرجستان می رود و در صورت پیرزوی بر این کشتی گیر در دور دوم با برنده واسیل توپویف از روسیه و ندیالکو پتروف از بلغارستان کشتی می گیرد. شوتا تاناکورا قهرمان آسیا از ژاپن و الدانیز عزیزلی قهرمان اروپا از آذربایجان در گروه نادری خادم حضور دارند.

* در وزن 63 کیلوگرم محسن حاجی پور در مبارزه نخست با جرمن دیاز از پورتوریکو کشتی می گیرد و در صورت غلبه بر این حریف در دور دوم به مصاف برنده دیدار دانیر اسماعیل اف دارنده مدال برنز اروپا از مولداوی و جسی تیلکه از آمریکا می رود. در این وزن 27 نفر حضور دارند که در گروه حاجی پور المورات تاسمرادوف دارنده مدال برنز جهان و المپیک و قهرمان آسیا از ازبکستان حضور دارد.

*در وزن 72 کیلوگرم که 29 کشتی گیر شرکت کرده اند، محمدعلی گرایی در دیدار نخست به مصاف دائه کیون پارک از کره جنوبی می رود و در صورت پیروزی در این دیدار در دور دوم با برنده مورات داگ از ترکیه و پرکینز از آمریکا کشتی می گیرد. رسول چونایف قهرمان جهان و دارنده مدال برنز المپیک از آذربایجان، فرانک استابلر قهرمان جهان از آلمان، دمیو ژادرایف دارنده مدال نقره جهان از قزاقستان و ابوزید مانتسیگوف دارنده مدال نقره اروپا از روسیه در گروه گرایی حضور دارند. 

* در وزن 82 کیلوگرم سعید عبدولی در دور اول به مصاف ادگار بابایان دارنده مدال نقره اروپا از لهستان می رود و در صورت گذر از این کشتی گیر در دور دوم به مصاف لاشا گوبادزه دارنده مدال برنز جهان از گرجستان می رود. در این وزن 26 نفر حضور دارند که در گروه عبدولی رفیق حسین اف قهرمان اروپا از آذربایجان، ماکسیم مانوکیان قهرمان جهان از ارمنستان و امره کوش دارنده مدال برنز جهان از ترکیه از کشتی گیران مطرح این وزن هستند.

این مسابقات از ساعت 12 ظهر فردا به وقت ایران برگزار می شود.

 

کشتی فرنگی مسابقات جهانی کشتی فرنگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر