کد خبر: 683123 A

سرمربی تیم ملی فوتبال نونهالان ایران معتقد است حضور در تورنمنت "آری" گام موثری برای بالا رفتن تجربه بین‌المللی این تیم به‌خصوص در رقابت با تیم‌های شرق آسیا به شمار می‌رود.

به گزارش ایلنا، محمد یاوری، سرمربی تیم ملی نونهالان ایران درباره اردوی آماده‌سازی این تیم و اعزام به مسابقات ۸ جانبه "آری" در کره جنوبی گفت: برنامه‌های آماده‌سازی تیم به خوبی پیش می‌رود و خوشبختانه دو مسابقه تدارکاتی هم با تیم‌های نوجوانانی که از کرج بودند برگزار کردیم. در ادامه فهرست نفرات اعزامی به مسابقات کره جنوبی که ۱۸ بازیکن خواهد بود روز سه شنبه اعلام می‌شود و دو روز پیش از آغاز رقابت‌ها وارد این کشور می‌شویم.

او اضافه کرد: حذف نام تعدادی از بازیکنان فعلی بسیار سخت است چرا که بین این ۲۳ نفر واقعا فاصله زیادی وجود ندارد و همه اعضای تیم ما بازیکنان شایسته‌ای هستند با این وجود مجبوریم به دلیل محدودیت رقابت‌ها تنها با ۱۸ بازیکن وارد مسابقات شویم که بر همین اساس فهرست نهایی روز سه‌شنبه اعلام می‌شود. 

سرمربی تیم ملی نونهالان ایران هم‌چنین درباره هدف این تیم در رقابت‌های "آری" گفت: ما اهداف و استراتژی منظمی را برای شکل دادن و ساختن یک تیم قدرتمند در این رده سنی دنبال کرده‌ایم. تا امروز مسیر خوبی طی شده و اعضای تیم تجربه حضور در چند تورنمنت ارزشمند و بازی با تیم‌های مختلف از جمله تیم‌های عربی، تیم‌های آسیای میانه و حتی چند تیم اروپایی را داشته‌اند. حضور در مسابقات "آری" کره جنوبی می‌تواند نخستین تجربه نونهالان برای رویایی با تیم‌هایی از شرق آسیا و همین‌طور بازی کردن در این منطقه باشد که بسیار مهم است. در واقع این گام موثری در بالا بردن تجربه بین‌المللی نونهالان ما محسوب می‌شود که موجب خواهد شد سال آینده یک تیم نوجوانان قدرتمند و صاحب تجربه بین‌المللی داشته باشیم.

یاوری در پایان اظهار کرد: کسب نتیجه در هر رویدادی اهمیت دارد اما در این مسابقات هم علاوه بر نتیجه به دنبال پیشرفت تاکتیکی و فنی تیم هستیم. می‌خواهیم عملکرد خوبی در تمامی خطوط داشته باشیم و به آن بلوغ تاکتیکی مورد نظر برسیم. البته حریفان ما از رده سنی نوجوانان هستند و ما با بازیکنان رده نونهالان وارد این تورنمنت می‌شویم اما همین اتفاق هم موجب خواهد شد که بازی‌های سخت‌تر و آزمون مهم‌ترین را مقابل خودمان ببینیم که برای کسب تجربه تیم ما بسیار مهم و ارزشمند است.

 

تیم ملی نونهالان ایران محمد یاوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر