کد خبر: 681672 A

مخالفت دادستان با حضور بانوان در استادیوم‌

محمدجعفر منتظری دادستان کل کشور موضع خود را در قبال حضور بانوان در استادیوم بیان کرد.

به گزارش ایلنا، حضور زنان در آزادی در بازی ایران و بولیوی اگر چه به صورت محدود اتفاق افتاد اما باعث خوشحالی و شادی زنان حاضر در ورزشگاه شد و این امیدواری وجود داشت تا به مرور تعداد بیشتری از بانوان بتوانند مسابقات را در ورزشگاه ببینند.

حتی خبری منتشر شد که به همین صورت و به صورت محدود بانوان بتوانند در دیدار پرسپولیس و السد نیز در ورزشگاه حضور پیدا کنند و شاهد صعود احتمالی پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان باشند.

دادستان کل کشور در مراسم معارفه‌اش اما خلاف این نظر را اعلام کرد و گفت که با کسانی که بانیان این اتفاق باشند برخورد شدید خواهد داشت.

حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری در این مورد اظهار داشت: حضور زنان در ورزشگاه آزادی یک آسیب است و هیچ توجیه شرعی ندارد، چرا مخالفیم چون گناه صورت می گیرد، تماشای بازی ایراد ندارد اما گناهی که صورت می گیرد جای اشکال است.

وی تصریح کرد: از حضور دیروز زنان در ورزشگاه گلایه داریم، نظام ما اسلامی است، ما مسلمان هستیم، وقتی خانمی به ورزشگاه می رود و با مردانی که با لباس ورزشی و نیمه لخت مواجه می شود و آنها را می بیند گناه می کند، برخی دنبال این هستند که حریم ها را بشکنند.

دادستان کل کشوهار در ادامه گفته: با حریم خصوصی مردم کاری نداریم اما در مجامع عمومی کسی حق ندارد حریم عمومی را آسیب بزند . با هر مدیری که بخواهد بستر حضور بانوان در ورزشگاه را با بهانه های مختلف فراهم کند برخورد می کنیم.

حجت الاسلام منتظری اظهار کرد: قرار نیست در منظر عمومی هر کس هرجور خواست لباس بپوشد و یا رفتار کند، نصیحت می کنم به مسئولان ورزشی که حرمت دینی را حفظ کنید و اجازه ندهید گناه صورت گیرد. اگر تکرار شود دستور می دهم به دادستان تهران تا ورود کند.قرار نیست ۴ نفر با هر هدفی حریم ها را بشکنند و ما ساکت بمانیم، ابتدا نصیحت می کنیم بعد برخورد می کنیم.

بولیوی تیم ملی ایران حضور بانوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر