کد خبر: 681544 A

این تابو شکستنی است؟

حضور بانوان در ورزشگاه آزادی ثمرات مثبتی داشته و در صورت ادامه دار بودن بعد از این هم خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، بازی تدارکاتی ایران - بولیوی اگرچه پتانسیل این را داشت که تبدیل به یک بازی کم اهمیت و معمولی شود، از چند جهت دیداری خاص و به یاد ماندنی بود که حضور بانوان در ورزشگاه برای دیدن بازی مهم‌ترین آن بود.

خبری که چند ساعت پیش از شروع بازی پخش شد و حسابی سرو صدا کرد نشان از شکست تابویی داشت که مدت‌ها مورد مطالبه عمومی قرار گرفته بود و دغدغه مسئولان امر هم محسوب می‌شد و حالا به مرور در حال گشایش‌های ویژه در این زمینه است.

اگرچه بیرون ماندن چند هوادار خانم قاب تلخ روز گذشته بود، تصاویر زیبایی هم به ثبت رسید که یکی از آنها پس از پایان بازی و تخلیه ورزشگاه منتشر شد. تصویری که اثری از حضور تماشاگران متعدد تا چند دقیقه قبل از آن نداشت و با مواردی که از پایان بازی‌های دیگر در ذهنمان به ثبت رسیده مغایر بود.

بانوان حاضر در ورزشگاه علاوه بر سعی و کوششی که در استفاده درست از مجموعه داشتند، در طول نود دقیقه از کثیف کردن و ریختن زباله در محیط سکوها تا حد امکان اجتناب کرده و حتی پس از پایان بازی و پیش از ترک ورزشگاه اقدام به جمع آوری اندک زباله‌های باقی مانده کرده و هیچ زحمتی برای کارگران ورزشگاه باقی نگذاشتند.

این شاید یکی از کوچکترین ثمرات حضور بانوان در ورزشگاه باشد که در صورت تداوم و گسترش آن فراگیر هم شده و حتی به سکوهای مردانه هم سرایت خواهد کرد. به شرط اینکه بپذیریم باز کردن درب ورزشگاه به روی بانوان ماجرای خطرناک و نگران کننده ای نیست و نه تنها عواقب منفی در پی ندارد، که سراسر موجب خیر و برکت خواهد بود.

photo_۲۰۱۸-۱۰-۱۷_۱۱-۰۷-۳۱ (2)

 

ورزشگاه آزادی حضور بانوان در استادیوم دیدار ایران - بولیوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر