کد خبر: 680491 A

رئیس فدراسیون گلف اولین گفت‌وگوی خود در جمع خبرنگاران را پس از معارفه خود انجام داد.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، حمید عزیزی، رئیس جدید فدراسیون گلف پس از مراسم معارفه خود در جمع خبرنگاران اظهار داشت در مورد اینکه رویکردش نسبت به استفاده از نفرات فعلی در فدراسیون است و یا قصد ایجاد تغییرات دارد گفت: من در مجمع هم به این نکته اشاره کردم که ما اینجاییم تا از همه ظرفیت‌ها استفاده می‌کنیم و اولین ظرفیت در کادر فنی و مدیریتی است. برای توسعه صحیح گلف ناچار هستیم ظرف گلف را بزرگ کنیم. اگر آن را بزرگ کنیم به تقویت کادر اداری نیاز داریم و برای تقویت کادر مدیریت و سایر سطح‌ها که در زیر شاخه فدراسیون است به حذف فکر نمی‌کنیم.

وی درخصوص مشکلات مالی و گرانی ارز و حامی مالی برای فدراسیون گفت: ارز بانک مرکزی تابعی از رفتار بانک و سیاست‌ها در ورزش است. تصمیمی که بانک مرکزی و وزارت ورزش بگیرد شامل همه فدراسیون‌ها خواهد بود و باید به سیاست‌ها و آیین‌نامه‌ها بین این دو بخش مراجعه کنیم.

عزیزی افزود: در صنعت گلف فاقد تولید هستیم و شاید دلیل اصلی آن به صرفه نبودن تولید است. تولید کننده جایی قدم می‌گذارد که صرفه اقتصادی داشته باشد. به لحاظ تعداد ورزشکاران و ابزار و تجهیزات، گلف برای یک مجتمع تولیدی به صرفه نبوده است. با توسعه ورزش و همگانی کردن آن پایه‌ای برای تولید خواهد بود. در مورد اسپانسر باید بگویم در جایی اسپانسر ورود می‌کند که یا تماشاگر و ورزشکار زیاد داشته و بعد رسانه‌ای داشته باشد. فعلا گلف ما این ظرفیت را ندارد. از برخی شرکت‌ها دعوت کردیم صرف نظر از این موارد و بازخورد رسانه‌ای وارد میدان شوند و آماده هستند.

وی تصریح کرد: توسعه گلف از مهمترین برنامه ما خواهد بود و در استفاده از بخش دولتی و به ویژه بخش خصوصی پیگیر هستیم.

عزیزی در خصوص حفظ ضوابط یادآور شد: ابتدا از رسانه‌ها می‌خواهم که هر جا از ضابطه‌ها و تدوین معیار خارج شدیم رسالت رسانه‌ای خود را در جهت بهبود امور انجام دهند. این که انسان خوبی باشیم توقعی است که از هر مسئول و مدیر و انسانی وجود دارد و انجام آن شق القمر نیست. شفاف سازی لازمه این امر است و باید در یک اتاق شیشه‌ای باشیم.

وی در خصوص انتقاداتی که از وی نسبت به قول‌های حمایت مالی از هیئت‌ها گفته است، اظهار داشت: در فرایند مجمع همه چیز به صورت تصویری و مکتوب وجود دارد. هر آنچه گفتم موجود است و اگر از مفاهیم آن چیزی دال بر قول مستقیم از این موضوعات وجود دارد، به من بگویید.

عزیزی تاکید کرد: در حوزه بین‌المللی از نظر اعزام‌ها و حضور در میادین بین‌المللی دچار ضعف هستیم. همچنین در حوزه رسانه از باکس خبری کوچک و حتی نزدیک به صفر برخوردار بودیم. شفاف سازی و بهبود جایگاه فدراسیون و درهای باز از اهداف ماست. استفاده از ظرفیت‌های اهالی گلف است در دستور کار ماست. در حوزه منابع مالی باید کار کرد.30درصد از پروژه‌های نیمه تمام کشور در حوزه ورزش است بنابراین اگر چشم به دست وزارت بدوزیم ظلم به ورزش و گلف کرده‌ایم و باید برای منابع مالی از سایر بودجه‌ها و منابع بخش خصوصی استفاده کنیم.

وی در خصوص اینکه گلف رشته‌ای گران است و در خصوص لزوم ورود گلف به خانواده‌ها و همگانی شدن آن  چه برنامه‌ای دارید،گفت: این ذهنیت وجود دارد ولی صحیح نیست. در فیلم‌ها همیشه یک بازیگر یا یکی از سران جهان در ورزش در حال گلف بازی کردن است ولی واقعیت این نیست و در کشورها میلیون‌ها گلف‌باز وجود دارد. اگر فدراسیون منابع بین‌المللی ایجاد و ابزار و تجهیزات ارزان تر در اختیار استان ها قرار دهد این مشکل بر طرف می‌شود.

فدراسیون گلف ایران حمید عزیزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر