کد خبر: 680294 A

هلند با جوان های نسل جدید خود به روزهای خوب بازگشته و نوید تیمی قدرتمند را می دهد.

به گزارش ایلنا، ورزشگاه یوهان کرایوف شهر آمستردام بعد از مدتها از ته دل خندید و با نگاهی امیدوارانه به آینده اندیشید. مدتهاست که آلمان، آلمان همیشگی نیست و حتی به کره جنوبی هم نه نمی گوید اما با این وجود برای هلندی که در 5 سال اخیر روی خوشی به خودش ندیده و در جام ملت های 24 تیمی هم جایی نداشته، این برد پر است از الهامات امید بخش به روزهای در راه. 

حال تصور کنید این پیروزی دلچسب در مقابل تیمی به دست آمد که سال ها دشمن قسم خورده لاله های نارنجی ها بود و هنوز هم کینه هایی از دوران ظلم های هیتلر و گماشته هایش در دل پیرمرد و پیرزن های هلندی باقی مانده و سینه به سینه به فرزندان و نوادگان آنها ارث رسیده است. عجب تضاد کنایه آمیزی. روزی که آلمان قهرمان 2014 شد؛ هلند استارت ناخوشی هایش زده شد و حالا در روزهایی که نسل جدید و پوست انداخته نارنجی در حال رشد ونمو است؛ ژرمن های مغرور دچار بیماری مذمنی شبیه به جام جهانی 98 و یورو 2000 شده است.

1539454357_562826_1539459212_noticia_normal

پیروزی 3-0 هلند مقابل آلمان به همین راحتی حاصل نشد. لاله های نارنجی یک بار پرپر شدند و خزان را دیدند تا دوباره جان گرفتند و شکوفه زدند. هنوز هم اتفاقی نیفتاده. آنها راه زیادی تا رسیدن به ایام آقایی شان فاصله دارند. هلند تیم هفدهم دنیاست و برای ملحق شدن به جمع بزرگان، چند برد شبیه به پیروزی برابر هلند احتیاج دارند. هلند برای رویارویی با آلمان آرایش متفاوتی داشت. آزمون و خطاهای کومان، او را به دفاع 4 نفره رساند و جواب هم گرفت. از تیمی که چند ماه قبل قرار بود ماموریت غیر ممکن را انجام دهد و به سوئد 7 گل بزند، تنها 5 نفر در زمین بودند و الباقی تغییر کرده بودند. رایان بابل تنها بازیکن بالای 29 سال تیم بود. 

در درون دروازه یاسپر سیلسن جایگاه ثابت خود را داشت. در خط دفاعی ویرجیل فان دایک با بازوبند کاپیتانی فوق العاده بازی کرد و دومین گل ملی اش را هم به ثمر رساند. زوج او ماتیاس دی لیخت 19 ساله بود. دالی بلیند و دنزل دامفریز هم مدافعین کناری تیم بودند که هر دو در هلند مشغول بودند. 

hollande

سه هافبک تیم رول بزرگی را بازی کردند. فرانکی دی یونگ خوش استعداد و‌آینده دار همه کار کرد. او با 21 سال احتمالا پرچمدار نسل جدید هلندی های بارسلونا خواهد بود. در کنارش جورجینیو واینالدوم از لیورپول و مارتن دِروم از آتالانتا قرار داشتند و سه مهاجم تیم هم استیون برگوین 21 ساله از پی اس وی، رایان بابل 31 ساله بشیکتاش و ممفیس دیپای آماده شده از لیون بودند. تقریبا نیمی از بازیکنان همچنان در اردیویژه توپ می زنند و الباقی هم روزی در هلند بازی می کرده اند. 

حالا با پیروزی شنبه شب، تعداد بردهای کومان در هلند از باخت ها و تساوی هایشکه روی عدد 2 باقی مانده سبقت گرفت و کفه ترازو به سمتش جهید. هلند در ابتدای جاده ای است که باید آنها را بعد از یورو 88 به دومین جام اروپایی برساند.فرصت زیادی هم در پیش است. آنها باید تا یورو 2020 خود را بسازند تا بار دیگر به سان روزهای خوش منتهی به دهه 90، دوچرخه هایشان را طعنه وار به آسمان پرتاب کنند و ضمن تماشای روزهای کابوس وار مانشافت، از بیداری مجدد خود لذت ببرند و در کافه های امستردام اشتروپ وافل یا بیکر بالن(غذاهای معروف و پرطرفدار هلندی) سفارش بدهند و عیش خود را تکمیل کنند.

netherlands7

تیم ملی هلند رونالد کومان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر