کد خبر: 680037 A

نایب رئیس اول فدراسیون فوتبال گفت: این جوانان آینده فوتسال ایران در جهان هستند.

به گزارش ایلنا، علی کفاشیان، نایب رئیس اول فدراسیون فوتبال درباره عملکرد ملی پوشان فوتسال در رقابتهای المپیک فوتسال 2018 آرژانتین گفت: از عملکرد تیم راضی هستیم. بازیکنان در گروه بسیار سختی قرار داشتند و در واقع گروهمان فینال زود رس بود.

وی گفت: رقابت با تیم برزیل و روسیه که بهترین های فوتسال در جهان هستند کار چندان آسانی نیست و معتقدم بازیکنان ایران با شایستگی تمام به میدان رقابت رفتند. این تیم برای ما بسیار ارزشمند است چرا که آینده فوتسال ایران را تامین می کنند. رقابت با تیمک های بزرگ باعث خواهد شد تا ملی پوشان تجربه مفید به دست آورند و در بازیهای پیش رو عملکرد بهتری داشته باشند.

رئیس سازمان لیگ فوتسال در ادامه گفت: از بین حدود 600 نفر از بهترین استعدادهای کشور؛ 10 بازیکن انتخاب شدند . بدون شک این ملی پوشان نسبت به دیگر تیم ها که مرتبا با تیمهای دیگر مسابقه تدارکاتی و یا رسمی داشتند؛ تجربه کمتری داشته و طبیعی است که حضور در این تورنمنت بزرگ برایشان سخت بود. البته نتیجه هایی که کسب شد به نظرم بد نبود نباید نتیجه گرا باشیم. چرا که این تیم نیاز به فرصت دارد تا خود را بیش از پیش ثابت کند. فدراسیون فوتبال در کنار کمیته فوتسال سعی کرد تمام شرایط و امکانات را برای این تیم فراهم کند. کمبود بازیهای تدارکاتی و تجربه کم باعث شد تا عملکرد درخشان نداشته باشیم اما کسب همین نتیجه در برابر روسیه، برزیل، کاستاریکاو جزایر سلیمان نیز در جای خود مطلوب بوده و معتقدم نتایجشان مطلوب است.

کفاشیان در پایان گفت: هرچقدر از الان با تیم هایی همچون روسیه، برزیل، کاستاریکاو دیگر تیم ها بازی تدارکاتی و یا رسمی داشته باشیم، فارغ از کسب نتیجه، به تجربه و اعتماد به نفس بازیکنان کمک بهینه خواهد کرد و در آینده همین جوانان، ستاره های ایران در فوتسال خواهند شد. 

علی کفاشیان المپیک فوتسال 2018 آرژانتین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر