کد خبر: 680020 A

مدیر کل دفتر امور مشترک فدراسیون های وزارت ورزش و جوانان گفت: استعفای چند تن از روسای بازنشسته فدراسیون‌ها بدست ما رسیده است.

به گزارش ایلنا، سید محمد شروین اسبقیان در گفت‌وگو با پایگاه خبری ورزش و جوانان در خصوص تعیین سرپرستان فدراسیون‌های ورزشی که دوره آن ها به اتمام می‌رسد و یا مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان می شوند، اظهار داشت: سرپرستان فدراسیون ها طبق اساسنامه فدراسیون‌های ورزشی و کاملاً برابر موازین قانونی و رعایت مقررات بین‌المللی انتخاب می شوند.

وی افزود: با دستور وزیر وزیر ورزش و جوانان و به منظور رعایت بی‌طرفی استراتژی وزارت ورزش و جوانان، تحت هیچ شرایطی سرپرست فدراسیون، کاندیدای ریاست فدراسیون نخواهد شد. سرپرستان کاملاً بر اساس موازین و مقررات بین المللی از سوی رئیس مجمع انتخاب می‌شوند تا فرآیند برگزاری انتخابات را فراهم کنند ولی حق شرکت در انتخاب را نخواهند داشت.

مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون ها عنوان کرد: سرپرستان آن دسته از فدراسیون‌هایی که مشمول قانون منع بکارگیری بازنشستگان می‌شوند تا قبل از 24 آبان ماه که آخرین مهلت قانونی است، معرفی خواهند شد. اکنون استعفای چند تن از روسای بازنشسته فدراسیون‌ها بدست ما رسیده است و تا پایان سال نیز انتخابات فدراسیون‌های «انجمن‌های ورزشی»، «هاکی»، «ووشو»، «ورزش‌های همگانی»، «کونگ فو» و «ورزش کارگری» که دوره آنها به پایان می رسد، برگزار خواهد شد.

فدراسیون‌های ورزشی محمد شروین اسبقیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر