کد خبر: 676942 A

استقلال خوزستان بعد از شکست سنگین مقابل تراکتورسازی تبریز این بار برابر صنعت‌نفت آبادان گلباران شد تا در مجموع 2 بازی، 11 گل دریافت کرده باشد.

به گزارش ایلنا، داریوش یزدی بعد از باخت مقابل تراکتور، داور را مقصر اصلی باخت 6 بر صفر تیمش دانست اما حالا او برای باخت خانگی مقابل صنعت‌نفت آبادان، نه تنها داوری بلکه بهانه‌های زیادی برای شکست آورد که کمی عجیب است. شاید یزدی این روزها با بیکار بودن پورموسوی و ویسی کمی احساس خطر می‌کند که احتمالا همین مساله هم باعث شده او برای باخت‌های سنگین تیمش بهانه‌های زیادی جور کند. این در حالی است که استقلال خوزستان در این 2 بازی اصلا عملکرد خوبی نداشت و نشان داد نقاط ضعف زیادی دارد که اگر برطرف نشود می‌تواند موقعیت تیم را به خطر بیندازد.

استقلال خوزستان بعد از شکست پر گل 6 بر صفر مقابل تراکتورسازی تبریز، این بار با 5 گل از صنعت‌نفت آبادان شکست خورد. شکستی عجیب که باز هم بهانه‌های مختلفی به دنبال داشت. آبی‌های خوزستان از مرحله یک هشتم پایانی جام حذفی میزبان شاگردان پائولو سرجیو بودند و برای پیروزی تلاش می‌کردند. این تیم در نیمه اول 2 گل زد و تا دقیقه 34 از حریف 2 بر صفر جلو بود که ناگهان 5 گل خورد تا شکست سنگین دیگری در کارنامه داریوش یزدی ثبت شود. بعد از این شکست، انتظار می‌رفت یزدی از اشتباهات تیمش بگوید و البته به دنبال حل آن باشد اما نه تنها این اتفاق نیفتاد بلکه باز هم این سرمربی بهانه‌جویی‌های عجیبی داشت. یزدی بعد از شکست مقابل تراکتورسازی تبریز، داور را مقصر اصلی دانست و معتقد است اشتباه داور در اعلام پنالتی باعث شد شیرازه تیمش از هم بپاشد و 6 گل دریافت کند اما همه می‌دانیم اینکه تیمی 6 گل می‌خورد، بدون شک دلایل زیادی برای این مساله وجود داشت که مهم‌ترین آن، بحث فنی است. بعد از این اتفاق، تصور می‌شد نقاط ضعف استقلال خوزستان برطرف می‌شود تا شکست سنگین به تراکتور را به فراموشی بسپارند. این تیم در خانه، از صنعت‌نفت آبادان پذیرایی کرد و 2 بر صفر هم از حریف جلو افتاد اما آبی‌پوشان نه تنها نتوانستند گل‌های خود را حفظ کنند بلکه 5 گل خوردند تا شکست سنگین دیگری برای این تیم ثبت شود. بعد از باخت، این بار داریوش یزدی، نه تنها به داور بلکه به مسائل دیگری گیر داد و آنها را دلیل اصلی شکست تیمش معرفی کرد که به چند مورد آن اشاره می‌کنیم.

داور اندیمشکی

یزدی در ابتدا، اندیمشکی بودن داور بازی را بهانه کرد. سرمربی استقلال خوزستان معتقد است به خاطر اینکه پیمان فرخی‌مهر اندیمشکی است و مدیرعامل باشگاه صنعت‌نفت آبادان هم اهل همین شهر، این مساله روی قضاوت بازی تاثیر داشت. در صورتی که اینطور نبود و اگر قرار باشد شهر محل تولد داور تا این حد مهم باشد، باید گفت رضا درویشی و ناصر قلاوند بازیکنان استقلال خوزستان هم اندیمشکی هستند و شاید حضور آنها در زمین هم می‌توانست تاثیرگذار باشد‍! ضمن اینکه واقعا اگر این مساله تاثیرگذار است چرا قبل از بازی نسبت به آن اعتراض نداشتند و آن را به بعد از بازی موکول کردند؟

هواداران معترض

مساله بعدی که باعث شد داریوش یزدی به آن اعتراض کند، بحث هوادارانی بود که علیه او و تیمش شعار دادند. سرمربی استقلال خوزستان معتقد است عده‌ای به دنبال به چالش کشیدن تیمش هستند و آنها او را «دلال» خطاب می‌کردند. اینکه هواداران بر چه اساسی او را دلال خطاب می‌کردند مشخص نیست اما بدون شک باید به هوادارانی که تیم‌شان 2 بر صفر جلو است و ناگهان 5 گل می‌خورد، حق داد که ناراحت باشند و اعتراض کنند. مساله مهم دیگر این است که یزدی می‌گوید: «این افراد از شب قبل از بازی به اردوی تیم ما آمدند و علیه سرپرست و کادر فنی موضع‌گیری می‌کنند، من نمی‌دانم چرا ما هر وقت بازی داریم شب قبل از مسابقه این افراد به اردوی تیم ما آمده و تمرکز بازیکنان را بر هم می‌زنند.»

 منظور از این افراد مشخص نیست اما به هر حال داریوش یزدی به جای اینکه آن را به بعد از شکست سنگین تیمش موکول کند، شاید بهتر بود زودتر دست به کار می‌شد تا جلوی این افراد در هتل محل اقامت تیمش گرفته شود، نه اینکه آن را بهانه‌ای برای شکست بداند. اگر چه حضور این افراد در اردو و هتل تیم‌ها اصلا درست نیست اما با توجه به اینکه ظاهرا سابقه داشته، شاید بهتر بود مشکل را زودتر حل می‌کردند که به اینجا نمی‌کشید.

 جوان بودن تیم یکی دیگر از بهانه‌های سرمربی و البته دیگر اعضای استقلال خوزستان برای ناکامی‌ها، جوان بودن تیم است. این در حالی است که میانگین سنی تیم استقلال خوزستان نشان می‌دهد این تیم اصلا جوان نیست. مثلا میانگین سنی بازیکنان استقلال خوزستان مقابل صنعت‌نفت آبادان بیش از 5/26 سال است که به نظر نمی‌رسد سن کمی در فوتبال باشد. ضمن اینکه در بازی با صنعت‌نفت آبادان، داریوش یزدی از وحید حمدی‌نژاد که 36 سال دارد هم استفاده نکرد وگرنه این میانگین سنی بالاتر هم می‌رفت.

بی‌اهمیت بودن جام حذفی

داریوش یزدی در بخش دیگری از بهانه‌هایش هم گفته بود برای جام حذفی برنامه‌ریزی نکرده بودند که این مساله جای تعجب دارد. مگر می‌شود تیم‌های لیگ برتری که می‌دانند با 5 پیروزی در این رقابت‌ها می‌توانند قهرمان جام حذفی شوند و البته به لیگ قهرمانان آسیا صعود کنند، انگیزه‌ای برای این مسابقات نداشته باشند؟ اگر هم اینطور است چرا در بازی حذفی از بازیکنان جوان تیم که کمتر فرصت بازی پیدا می‌کردند، استفاده نشد؟

* * *

به نظر می‌رسد داریوش یزدی سرمربی استقلال خوزستان که با بیکار بودن مربیانی چون سیروس پورموسوی و عبدا... ویسی کمی احساس خطر کرده، به جای اینکه به دنبال برطرف کردن نقاط ضعف تیمش باشد، این روزها بیشتر در تلاش است برای شکست‌های سنگین بهانه بیاورد تا موقعیت خود را از دست ندهد. این در حالی است که همه می‌دانند استقلال خوزستان در بازی مقابل تراکتورسازی تبریز و صنعت‌نفت آبادان که در مجموع 11 گل دریافت کردند، مشکلات فنی زیادی داشت. او حتی به اشتباهات احمد آل‌نعمه هم اشاره کرد و گفت به خاطر یک اشتباه تمرکزش را از دست داد که این مساله با توجه به تجربه بالای آل‌نعمه جای تعجب دارد. پس با این شرایط شاید بهتر باشد، یزدی ابتدا مشکل روحی تیمش را حل کند و سپس مشکلات خط دفاع را...

بازی تراکتورسازی تبریز زمین صنعت نفت آبادان مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر