کد خبر: 676389 A

​نایب رییس اول فدراسیون فوتبال گفت: ایران آمادگی کامل برای میزبانی جام جهانی فوتسال 2020 را دارد.

به گزارش ایلنا و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، علی کفاشیان درباره آخرین وضعیت درخواست ایران برای میزبانی جام جهانی فوتسال 2020 عنوان کرد: همانطور که پیش‌تر اطلاع رسانی شد، موضوع درخواست ایران به فیفا جهت میزبانی مسابقات جام جهانی فوتسال در سال 2020، با پیگیری‌های متعدد و بسیار خوبی از سوی فدراسیون فوتبال کشورمان همراه بوده است. این پیگیری‌ها تا همین چند روز پیش هم ادامه داشته است و امیدوارم ماحصل این فرآیند در نهایت رای فیفا به میزبانی کشورمان باشد. فراموش نکنیم نمایندگان فیفا هم از امکانات کشورمان برای میزبانی جام جهانی فوتسال بازدید داشته‌اند و از شرایط امکاناتی و تجهیزاتی ما تمجید کرده‌اند. 

وی ادامه داد: ریاست فدراسیون فوتبال در سفر اخیر به زوریخ برای حضور در کمیته مسابقات فیفا، نشستی با آقای اینفانتینو داشتند و در این نشست آقای تاج به صورت مفصل پیرامون موضوع میزبانی ایران در جام جهانی فوتسال با رییس فیفا صحبت کردند. برهمین اساس قرار شد بحث انتخاب میزبان جام جهانی فوتسال در سال 2020 در نشست آتی هیات رییسه فیفا که در آبان ماه سال جاری برگزار می‌شود مورد بررسی نهایی قرار بگیرد و تصمیم قطعی اعلام شود. 

کفاشیان خاطرنشان کرد: ایران آمادگی کامل و بایسته برای میزبانی جام جهانی فوتسال 2002 را دارد. در حال حاضر ژاپن هم درخواست میزبانی این مسابقات را داده که از آنجا که در سال 2020 میزبان المپیک هم هست، به نظر می‌رسد شانسش کاهش یابد. نیوزلند هم یکی از دیگر تیم‌های خواهان میزبانی جام جهانی فوتسال است که در این میان بحث فاصله زیاد این کشور به عنوان یکی از نقاط ضعف میزبانی احتمالی نیوزلند مطرح است. البته در حال حاضر لیتوانی هم جزو کاندیداهای میزبانی است و طبق آخرین اعلام این سه کشور در کنار ایران کاندیداهای نهایی محسوب می‌شوند. امیدواریم جلسه آتی هیات رییسه فیفا خبرهای خوبی برای فوتسال کشورمان به همراه داشته باشد.

علی کفاشیان فدراسیون فوتبال جام جهانی فوتسال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر