کد خبر: 675185 A

‌آصفی، مشاور عالی بین الملل فدراسیون فوتبال:

، گفت: نشست روز گذشته که به همراه مهدی تاج با اینفانتینیو نتایج ارزشمندی به همراه داشت.

به گزارش ایلنا،حمیدرضا آصفی در خصوص ملاقات روز گذشته مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال ‌با اینفانتینو ‌رئیس فدراسیون جهانی فوتبال، عنوان کرد: ما پس از مسابقات جام جهانی از فیفا درخواست کردیم که بخشی از درآمدهای معوقه فدراسیون فوتبال ایران را پرداخت کنند تا بتوانیم به منابع لازم دسترسی داشته باشیم. همچنین موضوع میزبانی از مسابقات جام جهانی فوتسال 2020 از دیگر مسائل حائز اهمیت بود که دنبال می‌شد. بر همین اساس حدود یک ماه پیش درخواست ملاقات با رئیس فدراسیون جهانی فوتبال را ارائه دادیم و در این راستا که به منظور این ملاقات، سفر جداگانه ای صورت نگیرد، خوشبختانه موافقت شد پیش از جلسه کمیته مسابقات فیفا در همین سفر، ملاقات رییس فدراسیون فوتبال ایران و اینجانب با رئیس فدراسیون جهانی فوتبال هم صورت پذیرد.‌

وی در تشریح دستاورد های این نشست، خاطرنشان کرد: دو موضوع مهم مورد نظر فدراسیون در این جلسه از سوی فدراسیون فوتبال ایران مطرح شد. مسئله اول همان دریافت مطالبات بود که خوشبختانه با نظر موافق اینفانتینو مقرر شد بخشی از اعتبارات موجود ما برای مصارف جاری مثل مسابقات تدارکاتی و موارد دیگر مورد استفاده قرار گیرد. پیش از این همه فیفا در پرداخت مطالبات آقای کی روش کمک های مشابهی از طریق اعتباراتی که داشتیم انجام داده بود و خوشبختانه باز هم شاهد همکاری فدراسیون جهانی فوتبال در این زمینه هستیم. موضوع دیگر مسئله میزبانی از مسابقات فوتسال بود که به هر صورت با توجه به جایگاه و موقعیت فوتسال ایران در جهان همچنین امکانات موجود ما معتقدیم جمهوری اسلامی ایران شایستگی این میزبانی را دارد. 

مشاور عالی بین الملل فدراسیون فوتبال اضافه کرد: در بحث میزبانی مسابقات 2020 فوتسال البته ایران رقبایی نیز خواهد داشت و شرایط تمامی کشورهایی که درخواست میزبانی دارند در این نشست مطرح شد اما هیچ گونه تصمیم گیری صورت نگرفت و پاسخ مثبتی یا منفی اعلام نشد. این مسئله نیز در نشست مشترک آقایان تاج و اینفانتینو مورد بررسی قرار گرفت و ما درخواست خودمان را ارائه دادیم اما فیفا اعلام کرد که تصمیم گیری در این خصوص در جلسات بعدی صورت می گیرد و فعلا هیچ پاسخی به درخواست ها داده نشده است. رئیس فیفا هم تصریح کرد که کارشناسان در حال بررسی شرایط کلیه کشورهای درخواست کننده برای میزبانی هستند.

وی تصریح کرد:نشست آقای تاج با اینفانتینو نتایج ارزشمندی به همراه داشته و خصوصا در موضوع دریافت مطالبات به بخشی از اهداف خودمان رسیده ایم و به طور کلی جلسه خوبی برگزار شد.

‌آصفی در پاسخ به پرسشی پیرامون سایر موارد بحث شده در این نشست عنوان کرد: هیچ گونه موضوعی به جز این دو مورد بحث قرار نگرفت و فقط دو مبحثی که در بالا مطرح شد در این جلسه مورد تبادل نظر قرار گرفت.

 

فدراسیون فوتبال حمیدرضا آصفی اینفانتینو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر