کد خبر: 674480 A

در فهرست ۷ نامزد کمیته ورزشکاران کمیته آسیایی پارالمپیک که تاکنون ثبت نام کرده‌اند نام سیامند رحمان قهرمان وزنه‌برداری جهان که عنوان قوی‌ترین ورزشکار پارالمپیک را یدک می‌کشد نیز به چشم می‌خورد.

به گزارش ایلنا، رقابت برای عضویت در کمیته ۵ نفره ورزشکاران آسیا، هنگام برگزاری پاراآسیایی ۲۰۱۷ برگزار می‌شود و در آن مقطع زمانی ورزشکاران می‌توانند آرای لازم را کسب کنند. جونیچی کاوایی، شناگر ژاپنی که در ۵ دوره بازی‌های پارالمپیک حضور داشته و صاحب مدال شده است، از نامزدهای شاخص این رقابت خواهد بود. علیم مدال‌آور سنگاپوری در تیروکمان و محمد محمد دونده سوریه‌ای از دیگر نامزدهای این عنوان هستند. جئونگ مین لی از کره جنوبی، مسعود موهایل از امارات متحده عربی و ین جان وان از چین از دیگر نامزدها هستند.

هو گیونگ یو، تیرانداز کره‌ای اکنون ریاست این کمیته را برعهده دارد.

۵ عضو منتخب این کمیته، رییس را انتخاب می‌کنند که عضو هیات اجرایی کمیته آسیایی خواهد بود. البته، این کمیته می‌تواند دو عضو دیگر را منصوب کند که هدف از آن، مطمئن شدن از حضور نمایندگان مختلف جنبش پارالمپیک در قاره آسیا در این کمیته است.

تمام ورزشکارانی که در بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۱۸ اندونزی حضور دارند، می‌توانند در انتخابات کمیته ورزشکاران حضور داشته و از بین این هفت نفر، ۵ عضو را انتخاب کنند.

ایران جهان چین سوریه وزنه برداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر