کد خبر: 671801 A

وینفرد شفر و شاگردانش در فصل هجدهم لیگ برتر تا توانسته‌اند فرصت سوزانده‌اند.

به گزارش ایلنا، آماری که از سرمربی آلمانی استقلال و سربازانش در لیگ هجدهم باقی مانده بسیار تامل برانگیز است. بخصوص در بخش هجومی. جایی که نیم فصل دوم لیگ هفدهم نقطه قوت این تیم محسوب می‌شد و استقلال خط آتشی رعب آور و بسیار فعال داشت و حالا در لیگ هجدهم به یکی از ضعف‌های بزرگ این تیم بدل شده است.

استقلال تا کنون 6 بازی در لیگ هجدهم را پشت سر گذاشته که فقط 5 گل به ثمر رسانده است. 5 گلی که یکی از آنها را عبدا...زاده مدافع تیم تراکتورسازی به اشتباه وارد دروازه خودی کرده است.

 در واقع منصفانه است که تعداد گل‌های زده استقلال در لیگ هجدهم را 4 گل اعلام کنیم. گل‌هایی که در بازی با تراکتورسازی و ذوب‌آهن به ثمر رسیده و در باقی بازی‌ها، استقلال گلی به ثمر نرسانده است.

به تعبیر دیگر استقلال 540 دقیقه از لیگ هجدهم را پشت سر گذاشته که میانگین گل‌های زده‌اش هر 135 دقیقه یک گل است. این عدد معنای دیگری هم دارد؛ اینکه استقلال به طور قطع نتوانسته روند گلزنی‌اش در هر بازی را حفظ کند و به شکل منقطع در لیگ گل می‌زند.

 استقلال در نیم فصل دوم لیگ هفدهم میانگین گلزنی‌اش به پایین‌تر از 45 دقیقه رسیده بود و آنقدر در فاز هجومی هماهنگ بود که در همه بازی‌ها گل می‌زد.

آنچه شرایط امروز استقلال را وخیم‌تر جلوه می‌دهد این است که تیم شفر با گذشت 6 بازی از لیگ تنها به یک پیروزی دست یافته و در باقی بازی‌ها یا مساوی گرفته و یا باخته است. این وضعیت در لیگ قهرمانان آسیا هم حاکم بوده و استقلال با یک باخت و یک مساوی صحنه این رقابت‌ها را ترک کرده است.

شاید جدایی تیام، جباروف، ابراهیمی، مجید حسینی و امید نورافکن در شکل‌گیری وضعیت امروز استقلال موثر باشد اما استقلال زمان کافی برای جذب بازیکن و انجام تمرینات را در اختیار داشت و بهانه جدایی برخی بازیکنان نمی‌تواند برای استقلال دلیل موجهی باشد.

استقلال در هفته‌های آتی بازی‌های آسانی هم پیش رو ندارد. آبی‌ها هفته آینده مقابل پرسپولیس قرار می‌گیرند، بعد بازی با سایپا را در پیش دارند و بعد از آن دیدار با سپاهان.

تقابل با تیم‌هایی که در لیگ هجدهم نتایج مطلوبی به دست آورده‌اند از سویی برای شفر و شاگردانش یک فرصت ایده‌آل است تا قدری آمارهای ضعیف برجا گذاشته از خود را تعدیل کنند و به وضعیت خود در جدول رده‌بندی لیگ برتر سر و سامان دهند و از طرفی هم تهدید است که ممکن است وضعیت این تیم را وخیم‌تر کند.

در واقع اگر آمار استقلال را با 6 بازی فصل پیش قیاس کنیم، به این نتیجه می‌رسیم که تیم شفر نتایج بدی هم به دست نیاورده البته اگر ملاک نتایجی باشد که منصوریان با استقلال به دست آورده.

سرمربی فصل پیش در 6 بازی که هدایت استقلال را بر عهده داشت تنها به یک پیروزی رسید و شگفت انگیز اینکه تیم فصل قبل با هدایت منصوریان بعد از 6 بازی فقط یک گل به ثمر رسانده بود. اگر ملاک منصوریان باشد به این نتیجه می‌رسیم که شفر با استقلال نتایج خوبی هم گرفته است!

استقلال تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر