کد خبر: 671723 A

انتخاب داور دربی به موضوعات مختلفی مربوط است

پیشکسوت داوری فوتبال ایران معتقد است انتخاب داور دربی به موضوعات مختلف و حساسیت های جانبی آن بستگی دارد.

علی خسروی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا، در خصوص انتخاب علیرضا فغانی به عنوان داور دربی عنوان کرد: اگر به تاریخ قضاوت های دربی نگاه کنیم می بینیم که محسن ترکی، مرحوم صالحی و علیرضا فغانی نفراتی بودند که قضاوت های زیادی در این بازی داشته اند. مجموعا 18 مسابقه دربی با قضاوت این سه نفر انجام شده که آمار قابل توجهی است. از نظر آماری شاید رزومه خوبی برای کمیته های داوران نیست که یک داور بارها قضاوت این بازی را بر عهده داشته اما باید فکر کنیم اگر خودمان در مسئولیت بودیم چه تصمیمی می گرفتیم. نباید فراموش کرد که انتخاب داور دربی به موضوعات مختلفی مربوط است.

خسروی اضافه کرد: خود رئیس فدراسیون فوتبال هم ممکن است در قبال نحوه قضاوت دربی پاسخگو و مسئول باشد. همچنان که در بازی دربی جنجالی سال 73 هم مسئولیت مستقیم به رییس فدراسیون بازمی گشت. 

پیشکسوت داوری فوتبال در ادامه اظهار داشت: من عقیده دارم دو فدراسیون در فوتبال ما کار ساختاری کردند، یکی صفایی فراهانی و یکی مهدی تاج که در حوزه های مختلف فوتبال فعالیت های تاثیرگذاری داشتند و باید این حقیقت را پذیرفت.

خسروی در پایان گفت: ما نباید به عنوان کارشناس احساسی صحبت کنیم. درباره این بازی هم باید کارشناسی مان هم مسئولانه باشد و احساسات مردم را قبل از بازی درباره داور برانگیخته نکنیم تا اجازه بدهیم کارش را انجام بدهد. شاید من هم اگر می خواستم نظر شخصی بدهم افراد دیگری را بیان می کردم اما باید به مسئله حساسیت انتخاب داوری دربی در این مقوله توجه کرد.

فدراسیون فوتبال مهدی تاج علی خسروی دربی 88
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر