کد خبر: 669859 A

برانکو ایوانکوویچ سرمربی کروات پرسپولیس با صعود این تیم اکنون خالق یک رکورد دیگر شده است؛ این بار نه در فوتبال ایران بلکه در سطح قاره آسیا!

به گزارش ایلنا، سرمربی محبوب پرسپولیسی‌ها به واسطه حضور چندین ساله در فوتبال آسیا حالا یکی از مربیان با تجربه لیگ قهرمانان آسیا به حساب می‌آید. بازی پرسپولیس - الدحیل سی و هشتمین حضور برانکو به‌عنوان سرمربی در لیگ قهرمانان آسیا بود. با این تعداد بازی، برانکو در حال حاضر دومین مربی اروپایی با تجربه در تاریخ این رقابت‌ها به حساب می‌آید و با توجه به صعود پرسپولیس به مرحله نیمه نهایی او در این زمینه رکورددار شده است.

در حال حاضر آنگل یوردانسکو مربی رومانیایی سابق الهلال، العین و الاتحاد با ۳۹ بار حضور در رقابت‌های باشگاهی قاره کهن رکورددار است و پرسپولیس با توجه به حضور در مرحله بعدی رقابت‌ها، تعداد بازی‌های آسیایی برانکو را به ۴۰ خواهد رساند و مربی سرخ‌های پایتخت رکورددار حضور مربیان اروپایی در تاریخ لیگ قهرمانان آسیا خواهد شد.

برانکو البته برخلاف لیگ‌های داخلی در ۳۷ حضور آسیایی خودش آمار چندان جالبی ندارد و از ۳8 بازی ۱6 برد، ۸ تساوی و ۱۴ باخت حاصل کار این مربی بوده است.

 

پرسپولیس برانکو ایوانکوویچ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر