کد خبر: 668512 A

مستند فوتبالی حماسه عاشورا به کارگردانی ثنا صادقی که به حواشی و اتفاقات تاسوعای سال 1395 و مسابقه خاطره انگیز ایران و کره جنوبی پرداخته به زودی از سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش خواهد شد.

به گزارش ایلنا، مستند فوتبالی حماسه عاشورا به کارگردانی ثنا صادقی که به حواشی و اتفاقات تاسوعای سال 1395 و مسابقه خاطره انگیز ایران و کره جنوبی پرداخته به زودی از سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش خواهد شد.

 

اتفاقات جالب توجه مسابقه ایران و کره جنوبی در مرحله مقدماتی جام جهانی که همزمان با تاسوعای حسینی برگزار شد سوژه اصلی ساخت این مستند است. در همین راستا پیرامون اتفاقات مسابقه همچنین رویدادهای قبل و بعد از بازی گفت و گوهای جالبی با مهدی تاج، دکتر عبدالحمید احمدی ، محمدرضا ساکت ، غلامحسین زمان آبادی ، مازیار ناظمی ، حجت الله بهمنی و محمدرضا احمدی گزارشگر بازی همچنین تعدادی از مشوقین و هواداران تیم ملی و  ملی پوشان انجام شده که در این مستند  به تصویر کشیده می شود.

حماسه عاشورا که  به شکل مستند داستانی و به مدت 35 دقیقه یکی از باشکوه ترین مراسم عزاداری سالار شهیدان در یک ورزشگاه را به تصویر می کشد همچنین روایتی است از مخالفت ها و موافقت ها با برگزاری این مسابقه همزمان با تاسوعای حسینی.

ثنا صادقی در این خصوص می گوید: این مستند بیان گر خاطراتی است که نشان از عشق و علاقه مردم ایران به سیدالشهدا(ع) دارد.  تولید و ضبط مصاحبه های این فیلم حدود یک سال به طول انجامید. فیلم دارای چندبخش است. بخش ابتدایی به حواشی قبل از برگزاری بازی می پردازد. بخش دوم به اتفاقات زمان مسابقه و ورزشگاه و چگونگی برگزاری این مسابقه حساس و مهم و تبدیل ورزشگاه به یک حسینیه یکصد هزار نفری پرداخته و بخش آخر هم مربوط به اتفاقات روزهای بعد از مسابقه در کشور است.  گفتنی است مستند حماسه عاشورا به زودی و در طول ماه محرم برای نخستین بار از صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش خواهد شد.

مقدماتی جام جهانی 2018 مستند عاشورایی فوتبال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر