کد خبر: 668135 A

گرت ساوتگیت سرمربی انگلیس پس از عملکرد خوب راشفورد در لیگ ملتهای اروپا به تمجید از ستاره‌ی جوان تیم خود پرداخته است.

به گزارش ایلنا، راشفورد 20ساله که در دو بازی تیم ملی انگلیس در ماه سپتامبر به میدان فرستاده شده توسط سرمربی‌اش گرت ساوث گیت با کریستیانو رونالدو و هری کین مقایسه شده است. رونالدویی که 5 بار به عنوان بهترین فوتبالیست دنیا انتخاب شده و هری کینی که کفش طلای جام جهانی روسیه را از آن خود کرده است.

بعد از پیروزی سه‌شیرها بر سوییس که روز سه‌شنبه در قالب لیگ ملتهای اروپا اتفاق افتاد، گرت ساوت‌گیت درباره‌ی ستاره‌ی بااستعداد تیمش گفت: راشفورد استعداد خاصی است. هری کین وقتی سن و سال او را داشت، از نظر سطح فوتبالی به گرد پایش هم نمی‌رسید. رونالدو هم وقتی هم سن و سال راشفورد بود بعضی تکنیک‌های او را در زمین انجام می‌داد ولی نمی‌توانست مثل راشفورد از آنها این همه گل بسازد. پس کار ما این است که کاری کنیم مارکوس به پیشرفت خود ادامه بدهد. 

ساوت‌گیت در ادامه گفت: راشفورد تا همینجا تجربه‌ی زیادی دارد. البته درست است که مارکوس همیشه به عنوان بازیکن فیکس به میدان نرفته ولی من با دیدن اعتماد به  نفسی که او در میدان به نمایش می‌گذارد خیلی خوشحال می‌شوم. 

راشفورد در فصل جاری اولین بار در جریان شکست 2-1 انگلیس درمقابل اسپانیا که در رقابتهای لیگ ملتهای اروپا اتفاق افتاد گلزنی کرد و در دومین بازی سه‌شیرها هم بار دیگر با گلزنی خود باعث شد انگلیس در مقابل سوییس با نتیجه‌ی 1-0 به پیروزی برسد. این درحالی است که راشفورد در سیزده مسابقه‌ی آخر خود برای باشگاهش منچستریونایتد تنها یک بار موفق به گلزنی شده است.

 

انگلیس رشفورد ساوتگیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر