کد خبر: 668104 A

جاسم بن حمد، وایلدپارک اشتادیون می شود؟

وینفرد شفر 25 سال قبل در جام یوفا یک کامبک بزرگ را رهبری کرد.

به گزارش ایلنا، کاروان تیم فوتبال استقلال تهران امروز به قطر سفر کرد تا خود را برای دیدار دوشنبه شب مقابل السد در دور برگشت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا آماده کند. همانطور که مطلع هستید مسابقه رفت در ورزشگاه آزادی با نتیجه 3-1 به سود تیم متمول قطری تمام شد. 

وینفرد شفر در آخرین گفت و گوی خود پیش از سفر به دوحه، از روحیه بالای آبی پوشان و همچنین بازگشت به مسابقه صحبت کرد. او در خلال صحبت هایش به مسابقه کارلسروهه و والنسیا در مسابقات جام یوفا گفت و از بازگشت تیمس پس از شکست 3-1 به والنسیا در بازی برگشت با زدن 7 گل!

hqdefault

 

maxresdefault

برای پی بردن به این حرف اقای سرمربی به حدود 25 سال قبل سفر می کنیم. به 20 اکتبر 93.مرحله دوم جام یوفا و تقابل والنسیا و کارلسروهه در خانه تیم اسپانیایی. نمایش بی نقص خفاش ها و برد 3-1 خاتگی با درخشش میاتوویچ یوگوسلاو و پنفی که بریس کرد و دو گل زد. در سوی مقابل ادگار اشمیت تازه وارد در دقیقه 80 تک گل تیمش را زد تا کورسوی امید باقی بماند.

کمتر کسی به بازگشت فکر می کرد. والنسیا حقیقتا بهتر فوتبال بازی می کرد. جو شهر چندان امیدوار کننده نبود. با این حال وینی شفر به بازگشت تیمش امیدوار بود. او پیش از بازی و در رختکن با فریادهای معروف به خود به بازیکنان گفت: " به زمین می رویم که انجامش بدهیم. ما می توانیم." این فریادها گویی خون تازه به رگ های بازیکنان پمپاژ کرد. کاپیتان اولی کان هم مصل همیشه یک رهبر بی بدیل بود.

دوم نوامبر 1993. ورزشگاه وایلدپارک اشتادین و 25 هزار نفری که با شک و تردید به معجره فکر می کردند اما ماموریت غیر ممکن ممکن شد. ستاره میدان کسی نبود جز ادگار اشمیت. یک پوکر به یادماندنی که کمر والنسیا را شکست. سه گل در نیمه نخست و 4 گل در نیمه دوم نسخه والنسیا را پیچید. آنها با درخشش کان در درون دروازه و نمایش خیره کننده اشمیت به دور سوم صعود کردند و شفر نقشی غیر قابل انکار در این برد داشت.

113

114

اشمیت در دقایق 29، 34، 59 و 63 گل زد. شوترله(37)، شماروف(46) و بیلیچ(90) هم دیگر گلزنان کارلسروهه در شب به یادماندنی بودند. این تیم تا نیمه نهایی هم پیش رفت اما به خاطر گل خورده بیشتر در خانه به سالزبورگ باخت و فینالیست نشد.

حالا شفر درباره این بازی صحبت می کند. اینکه تیم او هم می تواند. تکرار آن جمله های جادویی این بار برای استقلالی ها. درست است که استقلال مانند کارلسروهه برای بازگشت به مسابقه در حضور تماشاگرانش به میدان نمی رود اما مطمئنا با خیل عظیم هواداران السد هم روبرو نمی شود. در ضمن آنها به 7 گل احتیاج ندارند. آبی ها بی تردید باید ایمان به بازگشت را داشته باشند و روحیه خود را از دست ندهد. در کنار آن می بایست یک رهبر مانند اولی کان در درون دروازه داشته باشند و یک ادگار اشمیت در خط حمله که بتواند هر توپی را به گل تبدیل کند.

111

لیگ قهرمانان آسیا استقلال تهران والنسیا السد قطر وینفرد شفر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر