کد خبر: 667699 A

دستاورد بازی تدارکاتی مقابل ازبکستان؛

نسبت به آخرین بازی تیم ملی در جام جهانی تنها در دو پست تغییر در جایگاه بازی بازیکنان در مقابل ازبکستان رخ داده است.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، کارلوس کی روش برای حضور پرقدرت در جام ملتهای آسیا به دنبال شناختن نفرات خود است تا بتواند به حسرت بیش از چهار دهه‌ای جامعه فوتبال برای در قهرمانی جام ملتهای آسیا پایان بخشد. در اولین بازی تدارکاتی پس از جام‌جهانی که ایران در مقابل ازبکستان قرار گرفت نسبت به آخرین نمایش مردان کی روش در جام جهانی 2018 تنها دو پست با تغییر بازیکن رو به رو بود.

هافبک های دفاعی و مدافعان میانی ما همان بازیکنان حاضر در مقابل پرتغال بودند که این نکته نشان می‌دهد که کی‌روش در این دو پست به جمع‌بندی نهایی رسیده و نفرات خود را در این دو پست شناخته است.

امیدابراهیمی و سعید‌عزت‌اللهی دو بازیکن پست هافبک‌دفاعی هستند که کی‌روش روی آنها حساب کرده و در جام ملتها جز نفرات اصلی ما خواهند بود. این دو بازیکن با خصوصیاتی متفاوت از هم تکمیل کننده‌ عملکرد فنی هم هستند که پیشتر از این جواد نکونام و آندرانیک‌تیموریان به این شکل بودند و خاطرات خوشی را در اذهان علاقه‌مندان شکل داده‌اند.

امید ابراهیمی

سعید عزت اللهی

در پست مدافعان میانی نیز مرتضی‌ پورعلی‌گنجی و مجید حسینی با عملکرد بی‌نظیر خود در جام‌جهانی و در مقابل ستارگان گرانقیمت فوتبال جهان نمره‌ی قبولی را گرفته‌اند و از هم‌اکنون باید به عنوان مدافعان میانی ایران در جام ملتها روی آنها حساب کرد.

پورعلی گنجی حالا با با تجربه‌ مهمی که از دو تورنمنت جام ملتهای‌آسیا 2015 استرالیا و جام‌جهانی 2018 بدست آورده می‌تواند با رهبری خط دفاعی و راهنمایی مجید حسینی  در  موفقیت ایران نقش بسزایی ایفا کند.

پورعلی گنجی

مجیدحسینی

 

پورعلی گنجی امید ابراهیمی کی روش مجیدحسینی سعیدعزت اللهی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر