کد خبر: 667367 A

به بهانی جدال نساجی-پرسپولیس

جواد نکونام در هفته ششم این رقابتها پا به ورزشگاه آزادی می گذارد تا رودروی پرسپولیس قرار بگیرد و امیدوار است خاطره ی خوشی در اولین تقابل خود با پرسپولیس در قامت مربی از خود بر جای بگذارد

به گزارش ایلنا، پرسپولیس روز چهارشنبه در هفته ی ششم رقابتهای لیگ برتر در مقابل نساجی قرار می‌گیرد.هدایت نساجی مازندران را جواد نکونام برعهده دارد که تقابل او با پرسپولیسی ها می‌تواند از نکات قابل توجه این مسابقه باشد. در این گزارش به پنج تقابل خاطره انگیز او به عنوان بازیکن در مقابل پرسپولیس می‌پردازیم:

اولین درخشش در اولین گام

 در سال ۱۳۷۷ پرسپولیسی‌ها روزهای خوشی با سرمربیگری علی پروین داشتند، آن‌های ۱۴ بازی پشت سر هم برده بودند و باید مقابل پاس تهران قرار می‌گرفتند. محمود یاوری در آن زمان سرمربی پاس بود. یاوری در آن بازی جواد نکونام ۱۸ ساله را که معمولا در خط هافبک بازی می‌کرد، در سیستم ۲-۵-۳ خود به عنوان یکی از ۳ مدافع مرکزی به زمین فرستاد. نکونام در آن بازی عملکرد خیلی خوبی داشت و با درخشش او در خط دفاعی پاس تهران موفق شد با نتیجه‌ی ۲ بر یک از سد پرسپولیس بگذرد تا شاگردان علی پروین بعد از ۱۴ پیروزی پیاپی، طعم شکست را بچشند.عملکرد بی نظیر نکونام در پست غیر تخصصی باعث تعریف و تمجید رسانه ها واهالی فوتبال از او شد.

خراب کردن پنالتی مقابل فنایی

دو فصل بعد از درخشش نکونام در  اولین تقابل خود با پرسپولیس در سال 77 و چهره شدن او، تقابل دوباره با سرخپوشان پایتخت روز تلخی برای نکونام رقم زد. در حالی که جدال دو تیم پرسپولیس و پاس با تساوی یک بر یک دنبال می‌شد، در اواخر بازی شاگردان ابراهیم قاسمپور در تیم پاس صاحب یک ضربه پنالتی شدند. جواد نکونام جوان پشت ضربه‌ی پنالتی ایستاد اما نتوانست پنالتی را گل کند و داوود فنایی پنالتی او را گرفت. بعد از مهار پنالتی توسط فنایی، پرسپولیسی‌ها روحیه گرفتند و با به ثمر رساندن دو گل توانستند بازی را ۳ بر یک از پاس تهران ببرند تا تقابل پرسپولیس و پاس در آن سال تبدیل به یکی از تلخ‌ترین روزهای فوتبالی برای جواد نکونام شود.

2 گل در بازی بیاد ماندنی 

شاید بیاد ماندنی ترین تقابل پاس و پرسپولیس به سومین دوره رقابتهای لیگ برتر برمیگردد که شاگردان وینگوبگوویچ و مجید جلالی در یک بازی تماشایی و جنجالی روزی خاطره انگیر را در ورزشگاه آزادی ثبت کردند.این بازی در نهایت با نتیجه ی 4 بر 3 پیروز این دیدار شد که نکونام یکی از بهترین بازیهای خود را به نمایش گذاشت  و توانست با ثبت 2 گل نقش کلیدی در شکست پرسپولیس مقابل تماشاگران بی شمار خود ایفا کند.پس از این بازی هواداران و بازیکنان پرسپولیس به قضاوت علی خسروی اعتراض داشتند و معتقد بودند داور در نتیجه ی بازی بخ ضرر پرسپولیس نقش داشته است.

نکونام 3

پاره کردن پیراهن بنگر در  دربی75

پیس از بازگشت پرسر و صدا از اسپانیا علی فتح الله زاده با قرارداد نجومی جواد نکونام را به عضویت استقلال درآورد و مدعی شد شاه ماهی نقل و انتقالات را جذب کرده است. نکونام در این فصل عملکرد خوبی داشست و همراه با استقلال توانست لیگ برتر را فتح کند. تقابل او  با محسن بنگر در دربی رفت همان فصل تا مدتها سوژه ی اصحاب رسانه بود جایی که در یک صحنه نکونام وقتی می‌خواست با بنگر یارگیری کند پیراهن او را پاره کرده اما این صحنه توسط داور مسابقه پنالتی گرفته نشد. در حالی که در کارشناسی های داوری بعد از بازی این صحنه پنالتی تشخیص داده شد که همین امر هم در آن برهه برای جواد نکونام که در آن زمان کاپیتان تیم ملی هم بود مشکلات فراوانی ایجاد کرد.

بنگر

درگیری با صادقیان در دربی77

پیام صادقیان در آن سال پدیده ی لیگ برتر بود و همگان را امیدوار به ظهور یک ستاره ی دیگر در قواره های مرد سال آسیا شدن می‌داد. در دربی 77 وقتی صادقیان نتوانست عملکرد همیشگی خود را نشان دهد در اواخر بازی یک تکل خشن روی پای نکونام کاپیتان آن روزهای تیم ملی رفت که با واکنش این بازیکن روبرو بود. نکونام بعد از این مسابقه حرکت صادقیان را عمد تشخیص داد و. گفت که او با این حرکات در فوتبال به جایی نمی رسد. بعد ها که کی روش پدیده ی لیگ برتر یعنی پیام صادقیان را به تیم ملی دعوت نکرد خیلی ها معتقد بودند ان تکل صادقیان روی پای نکونام لاعث این شده تا او به کی‌روش توصیه کند که صادقیان به تیم ملی دعوت نشود.

صادقیان

 

 

پرسپولیس جواد نکونام نساجی مازندران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر