کد خبر: 667217 A

بازی با ازبکستان رونمایی از تیم ملی ایران بعد از جام جهانی خواهد بود.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، تیم ملی فوتبال کشورمان از ساعت 19:30 امشب در تاشکند به مصاف ازبکستان می‌رود.

این بازی نخستین دیدار تیم ملی پس از جام جهانی 2018 است و به نوعی از تیم ملی بعد از روسیه رونمایی خواهد شد و در حالی این اتفاق می‌افتد که هنوز سرمربی سرمربی تیم کشورمان مشخص نشده و کی‌روش بدون قرارداد تیم را آماده این بازی کرده است.

فهرست کی‌روش  برای این بازی مثل همیشه حرف و حدیث‌های زیادی به همراه داشت و هم در فهرست 29 نفره اولیه و هم در لیست نهایی اما و اگرهای زیادی داشت و با انتقادهای زیادی همراه بود ولی در هر صورت سلیقه سرمربی تیم ملی این نفرات بوده و باید دید خروجی کار چه از آب در می‌آید.

نکاتی از پیشینه این دیدار:

* ایران و ازبکستان از زمان حضور کی‌روش در تیم ملی پیش از این 5 بار به مصاف هم رفته بودند که 4 برد برای ایران و یک شکست به همراه داشته و نتیجه تساوی به ثبت نرسیده است.

* تنها شکست کی‌روش به ازبکستان مربوط به مقدماتی جام جهانی 2018 است که با نتیجه یک بر صفر در ورزشگاه آزادی نتیجه را واگذار کردیم.

* نخستین تقابل دو تیم به رقابت‌های آسیایی 98 برمی‌گردد که ایران با هدایت مرحوم پورحیدری با نتیجه 4 بر صفر به پیروزی رسید. دایی 4 و موسوی یک گل در آن بازی به ثمر رساندند.

* این دومین بازی ازبکستان با حضور هکتورکوپر روی نیمکتش است و بازی قبلی با سوریه با تساوی 1-1 به پایان رسید و سرمربی کهنه‌کار ازبکستان به دنبال نخستین بردش روی نیمکت تیم است.

* اولین دیدار تیم ملی بعد از جام جهانی 2014 مقابل کره‌جنوبی بود که با پیروزی یک بر صفر ایران و گل سردار آزمون همراه بود و باید دید اولین دیدار بعد از 2018 هم با پیروزی همراه است یا نه.

تیم ملی ایران ازبکستان کارلوس کی‌روش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر