کد خبر: 666885 A

نیازمند، همان‌که سپاهان نیازمندش بود؛

سپاهان در طول دوران لیگ برتر و حتی پیش از آن همیشه خیالش از چارچوب دروازه راحت بود ولی این موضوع فصل گذشته شکل دیگری به خودش گرفته بود.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، سپاهان با کسب 5 عنوان قهرمانی در لیگ برتر پر افتخار‌ترین تیم در این رقابت‌ها محسوب می‌شود و در فصل‌هایی که این تیم موفق به قهرمانی نشده هم معمولاً در جمع مدعیان و بالانشینان قرار گرفته است.

سیاست باشگاه سپاهان که همیشه به عنوان یکی از حرفه‌ای‌ترین و ساختارمند‌ترین باشگاه‌های ایران از آن یاد می‌شود، هزینه قابل قبول و جذب مهره‌های کارآمد و در کنار آن پرورش استعداد از دل آکادمی و تیم‌های پایه بوده است. اگر روزگاری جلال حسینی و مهدی رحمتی به عنوان ستاره‌های لیگ برتر جذب این تیم شدند، در کنارشان احسان حاج‌صفی و محرم نویدکیا در راه قهرمانی به تیم کمک کردند تا یکی از قدرت‌های فوتبال ایران شکل بگیرد.

8495118_689

یکی از پست‌هایی که سپاهان همیشه خیالش در آن راحت بوده است چهارچوب دروازه است. از سال‌های پیشین و اولین دوره‌های لیگ برتر و پیش از آن سال‌های پایانی فرمت قبلی سطح اول فوتبال ایران که به نام لیگ آزادگان شناخته می‌شد، آرمناک پطروسیان برای چند فصل توانست قفل محکمی به دروازه طلایی پوشان بزند و پس از جدایی او اگرچه سپاهانی‌ها تغییرات زیادی در این پست داشتند ولی معمولاً با انتخاب‌های خوب کاری کردند که دچار مشکل نشوند. حضور نفراتی مثل مهدی رحمتی در دو مقطع، رحمان احمدی، شهاب گردان و... باعث شد طلایی‌پوشان مشکل چندانی در پست دروازه نداشته باشند.

82820171103022645

با این حال تزلزل نسبی در فصل گذشته در این پست مشکلاتی برای سپاهان ایجاد کرد که در نتایج ضعیف این تیم و تغییرات کادرفنی و کسب ضعیف‌ترین نتایج تیم در تاریخ لیگ برتر نقش اساسی داشت. تغییر چند باره گلر در طول فصل و استفاده از لی اولیویرا، مهدی صدقیان، علی کیخسروی و در نهایت ابراهیم عالمه گره‌ از کار سپاهان باز نکرد تا پست دروازه‌بانی تبدیل به دغدغه جدی طلایی پوشان شود.

سپاهانی ها فصل گذشته در چند مقطع تلاش کردند نفرات شناخته‌ شده‌ای مثل رحمتی، حسینی، مظاهری و حتی فروزان را جذب کنند که موفق نشدند و ناکامی‌شان تا پایان فصل ادامه داشت.

با اضافه شدن قلعه‌نویی مشخص بود سرمربی کهنه‌کار لیگ برتری برنامه‌ای برای این پست دارد و صحبت‌هایی از علاقه به جذب حسین حسینی مطرح شده بود. گزینه‌ای که اگرچه مناسب بود ولی جذب آن به ماموریت غیر ممکن می‌مانست و حساب روی آن و مانور دادن رویش ممکن بود مثل فصل گذشته زمان از این تیم بگیرد و دستشان در نهایت خالی بماند.

قلعه‌نویی ولی به جای رفتن سراغ حسینی و در افتادن با هواداران استقلال یک اقدام هوشمندانه کرد و روی بازیکنی دست گذاشت که از نظر استعداد به جرئت می‌توان گفت دست کمی از حسینی استقلال نداشت ولی به اندازه او هنوز چهره نشده بود و جذبش کار به مراتب راحت‌تری بود. او کسی نبود جز پیام نیازمند، پدیده پیکان در فصل قبل که توسط جلالی کشف و معرفی شد و توانست با نمایش‌های درخشانش رحمان احمدی با تجربه را نیمکت‌نشین کرده و از عوامل موفقیت پیکان در فصل هفدهم باشد.

01332463

اگرچه نیازمند جوان عملکرد درخشانی در لیگ داشت ولی حضورش در سپاهان هنوز تردیدهایی به جا گذاشته بود که شاید نتواند در محیط جدید و تیمی بزرگتر و پرتماشاگرتر زیر فشار انتظارات عملکرد خوبی داشته باشد و کمبود تجربه‌ برایش دردسرساز شود.

حال 6 هفته از فصل جدید گذشته است و اگرچه دریافت 6 گل در این تعداد بازی آمار چندان مثبتی محسوب نمی‌شود ولی با نگاهی به دیدارهای دشوار و سنگین سپاهان و توجه به بازی هجومی تیم‌های قلعه‌نویی که همیشه تعداد گل‌های زده و خورده تیم‌هایش بالا است نشان از عملکرد خوب نیازمند دارد.

او توانست با واکنش‌های خوبش بارها دروازه تیم را نجات دهد و حتی تمجید سرمربی خود را هم برانگیخت. او در چند بازی کلیدی مثل بازی با ذوب آهن، پارس جم و بازی با تراکتورسازی بارها ناجی دروازه تیمش شد و شاید اگر هرکسی جای او بود پیروزی در دربی و یک امتیاز با ارزش مقابل تراکتور و پارس به سپاهان نرسیده بود و سپاهان با 4 امتیاز کمتر همسایه استقلال در رتبه‌های دهم و یازدهم جدول بود.

خرید نیازمند تا اینجای کار موفق بوده و توانسته امنیت در دروازه طلایی‌پوشان را به ارمغان بیاورد. اگر این باور وجود داشته باشد که لازمه یک تیم موفق، داشتن یک گلر مطمئن است، سپاهان آن را در اختیار دارد.

لیگ برتر فوتبال سپاهان اصفهان پیام نیازمند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر