کد خبر: 664004 A

سه هفته از لیگ یک گذشته اما همه تیم‌ها به یک اندازه بازی نکرده‌اند. به همین دلیل هم نمی‌توان ارزیابی دقیقی نسبت به عملکردشان داشت، ضمن اینکه در حال حاضر این کار خیلی هم منطقی نیست.

به گزارش ایلنا، فقط پس از سقوط تیم نفت تهران به لیگ دسته سوم و 17 تیمی شدن لیگ یک باید امیدوار بود که از این به بعد بازی‌ها با نظم پیگیری شود.

البته در همین سه هفته نتایجی رقم خورده که چند تیم خودشان را در حد تیم‌های مدعی نشان داده‌اند.

از طرفی پنج تیم هم هنوز نتوانسته‌اند دروازه حریفان‌شان را باز کنند. تیم‌های شهرداری تبریز، فجرسپاسی، خونه به خونه بابل، بانی گستر ارومیه و شهرداری ماهشهر گلی را به ثمر نرسانده‌اند. بعضی از آنها به فکر جذب مهاجم هستند تا مشکل‌شان را در خط حمله برطرف کند،

ضمن اینکه همین تیم بانی گستر با 10 گل خورده ضعیف‌ترین خط دفاعی را به خود اختصاص داده است. اگرچه این آمار‌ها تا پایان فصل تغییرات بسیاری خواهد داشت اما جبران آن به همان اندازه سخت است. تیمی که در سه بازی 10 گل دریافت می‌کند باید پیروزی‌هایش هم پر گل باشد تا در صورت کسب امتیاز کامل تفاضل گل‌شان را هم بهبود بخشند.

 اما اکسین البرز که در فصل نقل و انتقالات خریدهای خوبی داشت هر سه بازی‌اش را با پیروزی پشت سر گذاشته و هیچ گلی هم دریافت نکرده است. آنها به تنهایی در صدر قرار دارند و گل‌گهر سیرجان و ملوان تعقیب کننده‌های این تیم هستند. البته طبق حکم فیفا باید شش امتیاز از ملوان کسر شود. نکته جالب توجه درباره اکسین اینکه آنها در هر سه بازی با یک گل به پیروزی رسیده‌اند.

فراز کمالوند سرمربی اکسین هم باید خوشحال باشد هم نگران. خوشحال از اینکه ساختار دفاعی تیمش عملکرد خوبی داشته و دروازه‌شان بسته مانده و نگران از این بابت که زدن یک گل و پیروزی با این نتیجه همیشه به دست نمی‌آید و باید در فاز هجومی هم مثل دفاع خوب کار کنند.

بهترین خط حمله لیگ در اختیار تیم پرسپولیس پاکدشت است که هدایتش را فرهاد کاظمی برعهده دارد. البته آنها شش گل از هفت گل‌شان را در بازی با تیم بانی گستر زده‌اند. کاظمی فوتبال هجومی را می‌پسندد و رقبایش می‌دانند که اگر مقابل آنها باز بازی کنند به مشکل می‌خورند.

لیگ یک لیگ دسته اول
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر