کد خبر: 663664 A

با توجه به حضور عراق در این فصل لیگ قهرمانان آسیا، سهمیه نمایندگان ایران 2+2 شد.

به گزارش ایلنا،  سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا رده بندی جدید لیگ های برتر قاره کهن را اعلام کرد که لیگ برتر فوتبال ایران با دو پله صعود در رده پنجم لیگ های برتر قاره کهن قرار گرفت. در این رنکینگ سوپر لیگ چین در رده اول قرار گرفت و  کشورهای قطر، کره جنوبی و امارات به ترتیب در رده های دوم تا چهارم قرار گرفتند. ایران هم در غرب آسیا رتبه سوم را به خود اختصاص داد.

در رده بندی جدید امتیاز  لیگ ایران با کسب 78.983 در بین تیم‌‌های غرب آسیا با یک پله صعود به رده سوم رسید. این بدان معناست که در صورت توزیع سهمیه‌های جدید برای فصل بعدی لیگ قهرمانان آسیا طبق این رده بندی سهمیه‌ کشورمان همچنان 2+2 باقی خواهد ماند.

 بنا به قوانین لیگ قهرمانان آسیا تیم های اول و دوم رده بندی در هر منطقه سهمیه 3+1 خواهند داشت. یعنی با توجه به رده بندی جدید در منطقه غرب قطر و امارات با داشتن رده اول و دوم سهمیه 3+1 دارند و ایران با قرار گرفتن در رده سوم سهمیه 2+2 خواهد داشت.

فصل گذشته به خاطر تایید نشدن حضور تیمهای عراقی، سهمیه ایران دوباره 3+1 شد اما در این فصل با تایید حضور عراقی ها نیم سهمیه به آنها رسید و ایران باید طبق قانون با همان 2+2 به کارش ادامه دهد و در مسابقات حاضر شود. با این رده بندی سرخابی ها مستقیم به لیگ قهرمانان آسیا راه پیدا می کنند و ذوب آهن و سایپا راهی مرحله پلی آف می شوند.

 

photo_۲۰۱۸-۰۹-۰۲_۱۱-۲۵-۲۱

پرسپولیس استقلال تهران ذوب آهن اصفهان سایپا تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر