کد خبر: 663616 A

استقلال برای صعود به مرحله نیمه نهایی باید ماموریتی غیر ممکن را انجام دهد.

به گزارش ایلنا، دیدار رفت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا به انجام رسید و نتایج جالبی هم در آنم رخ داد. بی تردید عجیب ترین نتیجه باخت 3-1 استقلال در ورزشگاه آزادی و در برابر دیدگان حدود 80 هزار هوادارش در برابر السد شکست خورد و شانس صعودش به نیمه نهایی تا حد زیادی کاهش پیدا کرد.

آبی پوشان باید در بازی برگشت حریف خود را با اختلاف سه گل شکست دهند تا صعود کنند. البته پیروزی با فاصله دو گل در صورتی که بیش از سه گل هم بزنند برای آنها میسر می شود. اما در طول عمر 16 ساله لیگ قهرمانان آسیا آیا موارد مشابهی هم اتفاق افتاده است؟ جواب مثبت است. 

سال 2004:

الاتحاد عربستان در مسابقه فینال بازی رفت را با نتیجه 3-1 در خانه شکست خورد و به نظر می رسید دیگر قهرمانی از کف رفته است اما آنها در دیدار برگشت به خود آمدند و با نتیجه حیرت انگیز 5-0 در سئونگنام استادیوم به برتری رسیدند و قهرمانی شیرین و فوق العاده ای را به ثبت رساندند. آنها نشان دادند می شود بازی رفت را با نتیجه 3-1 در خانه باخت اما به بازی برگشت و پاداش آن یعنی قهرمانی را به دست آورد.

سال 2012:

مرحله نیمه نهایی به انجام می رسید. بنیادکار در خانه خود با نتیجه 3-1 به اولسان هیوندای کره جنوبی باخت تا شکست تلخی برایش به ثبت برسد. آنها با ستاره های خود در بازی برگشت به کره رفتند اما بازهم اولسان توانست بازی را بازهم با نتیجه 2-0 ببرد و راهی دیدار پایانی شود.

سال 2015:

اف سی سئول کره جنوبی در مرحله یک هشتم نهایی به مصاف گامبا اوزاکای ژاپن رفت. در دیدار رفت سئول با نتیجه 3-1 به گامبا باخت تا یک شکست سنگین خانگی نصیب آنها شود. آنها برای کامبک به ژاپن رفتند اما بازهم یک باخت تلخ دیگر به دست آمد و این بار 3-2 به گامبا باختند تا از گردونه رقابت ها کنار بروند.

سال 2017:

مرحله یک هشتم نهایی و رویارویی موانتونگ تایلند در برابر کاوازاکی فرونتاله ژاپن. تیم تایلندی در بازی رفت در خانه خود با نتیجه 3-1 باخت تا شانس صعودش کمرنگ و کمرنگ تر شود. آنها مطابق انتظار در بازی برگشت هم کاری از پیش نبردند و در خانه حریف پرقدرت خود با نتیجه 4-1 باختند تا در مجموع با نتیجه 7-2 شکست بخورند.

ksas-al-ittihad-2004-afc-champions-league-triumph_1qpkbu2er2edz1cl975voupymk


داستان السد:

السد رد سال 2011 که توانست قهرمان شود بردی شبیه به برد امسال در برابر استقلال را تجربه کرده بود. آنها در خانه سوون سامسونگ بلووینگز کره جنوبی با دو گل به برتری رسیدند و آماده بودند تا در خانه خود، یک نتیجه خوب را کسب کنند و راهی فینال شوند. آنها در جاسم بن حمد 1-0 باختند اما در نهایت مجوز حضور در فینال را کسب کردند.

داستان استقلال:

آبی پوشان در سال 2013 که با امیر قلعه نویی تا فینال پیش رفتند تجربه ای معکوس با این نتیجه کنونی را تجربه کردند. آبی پوشان در مرحله یک هشتم و در خانه الشباب امارات با نتیجه 4-2 و بااختلاف دو گل به برتری رسیدند اما در جدال برگشت با یک نتیجه 0-0 مجوز حضور در یک چهارم را کسب نمودند.


همانطور که مشاهده می کنید به جز یک مورد رد سال 2004 در الباقی موارد باخت 3-1 در خانه و در بازی رفت جبران نشده است. اما می توان به الاتحاد 2004 فکر کرد. تیمی که غیر ممکن را ممکن کرد و برای رسیدن به خواسته اش کوتاهی نکرد. در آن کامبک خاطره انگیز برای تیم عربستانی رضا حسن توکار فلاته(29)، حمزه ادریس فلاته(45+4)، محمد نور(56 و 78) و مناف عید(95) گلزنی کردند. 

jeonju-stadium-afc-champions-league-finals-first-leg-al-ain-vs-jeonbuk-motors_mdmfn65r463o1krsijuhmc2xl

لیگ قهرمانان آسیا استقلال تهران السد قطر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر