کد خبر: 663319 A

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در مورد شرایط اخیر باشگاه و پرونده بدهی‌ها توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، حمیدرضا گرشاسبی در خصوص وضعیت اخیر این باشگاه و پرونده بدهی‌های موجود اظهار داشت:  تا این لحظه علی دایی تسویه حساب نشده است. محبت علی دایی همیشه شامل حال پرسپولیس بوده است. در چند جلسه هم در خدمت ایشان بودیم و به یک جمع بندی رسیدیم و یک قسط را هم پرداخت کردیم اما متاسفانه تا این لحظه نتوانستیم به موقع این پرونده را به سرانجام برسانیم اما دنبال این هستیم تا به جمع بندی کامل برسیم.

مشکلات ارزی

دو روز پیش با بانک مرکزی بعد از چند ماه که مذاکره داشتیم از طریق آقای سلطانی فر، ایشان هم از نزدیک در جریان ریز مشکلات هستند. با توجه به جرایم خارجی و پرداختی بازیکنان خارجی و کادرفنی و اعزام به مسابقات برون مرزی، تلاش و نامه نگاری کردیم. دو روز پیش در جواب ما نامه‌ای آمد که باید به بازار آزاد مراجعه کنید و ارز دولتی به شما تعلق نمی گیرد. بودجه بندی و برنامه ریزی فصل ما آسیب بزرگی به ما وارد خواهد کرد. با توجه به اینکه ارز تغییرات بزرگی داشته به مشکل خواهیم خورد.

دیگر توان شلاق محرومیت ای اف سی و فیفا را نداریم

در بخش خطر حذف از حضور در لیگ قهرمانان که ای اف سی پیگیر است ما بیش از 130 پرونده داشتیم که از این تعداد 12 مورد باقی مانده است و نزدیک به 4 میلیارد 800 میلیون خواهد شد. رقم سنگینی بود که با پیگیری و کمک‌هایی که شده است. مجلس ممنوع کرده کمک بخش دولتی به باشگاه‌ها را اما این بدهی‌ها چیزی نبوده که گرشاسبی به وجود بیاورد. این بدهی طی سالیان طولانی از بدو حضور باشگاه تا الان گریبان تیم را گرفته و ما موظف به پرداخت هستیم. جا دارد از عزیزانی که به عشق پرسپولیس بخشیدند. عزیزانی که طلب یک میلیاردی و دویست میلیونی را تنها با دریافت 200 میلیون تسویه کردند. ما حدود 12 میلیارد تخفیف گرفتیم. الان به قول ورزشی‌ها به دم قضیه رسیدیم و اکنون به جایی رسیده که 4 میلیارد و اندی بدهی داریم و اگر تا چند روز آینده نتوانیم گریبان باشگاه را خواهد گرفت. عزیزان پرسپولیسی بدانند تا جایی که جان داشتیم وقت صرف کردیم تا مشکلات را برطرف کنیم و اکنون هم پیگیر هستیم تا ان شاالله این 12 مورد که تنها 4-3 مورد سنگین است به جمع بندی برسانیم و این خطر را برطرف کنیم. چون هنوز شلاق سنگین و دردناک محرومیت از دو پنجره نقل و انتقالاتی را هم ما و هم بازیکنان و کادرفنی با تمام وجود حس کرده‌ایم و دیگر توان تکرار آن را نداریم.

گرشاسبی در بخش پایانی صحبت‌های خود گفت: ما در شرف دیدار حساس و حیثیتی مقابل الدحیل قرار داشتیم از طرفی درگیر تسویه بدهی آنها بودیم دیدیم که یک آژانس هواپیمایی که من اصلا آنها را ندیدم و نمی‌دانم چه قراردادی داشتند از طریق یک دادگاه مجوز توقیف دو خودروی ما را دریافت کرده‌اند. این خیلی قشنگ است برای روحیه تیمی که می‌خواهد برای یک مسابقه حیثیتی آماده شود. ما باشگاه دولتی هستیم و طبق قانون توقیف اموال دولتی باید 18 ماه فرصت بدهند اما قاضی محترم چنین فرصتی به ما نداد و در حضور همسایه‌ها و در حضور بازیکنانی که در حال توافق با آنها بودیم این حرکت (توقیف دو خودرو) را انجام دادند. امیدوارم با درایت وزارت ورزش و دیگر کسانی که در تلاش هستند امیدوارم این مشکلات برطرف شود.

پرسپولیس حمیدرضا گرشاسبی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر