کد خبر: 662886 A

با فرار رسیدن روز پایانی پنجره تابستانی اسپانیا

باشگاه رئال مادرید بیش از هر تیم دیگری در نقل و انتقالات تابستانی لالیگا هزینه کرده است.

به گزارش ایلنا، رئال مادرید پس از اختصاص بودجه 21.5 میلیون یورویی برابر خرید ماریانو دیاز از تیم لیون به پرهزینه ترین تیم لالیگا در پنجره نقل و انتقالات تابستانی امسال تبدیل شد.

در مجموع تیم‌های اسپانیایی 870.12 میلیون یورو در نقل و انتقالات هزینه کردند و رئال مادرید با 145.75 میلیون رتبه اول را کسب کرد.

بعد از قهرمان اروپا، بارسلونا با 125.9 میلیون حضور دارد و پس از والنسیا هم اتلتیکو مادرید 123.5 میلیون یورو هزینه کرده است.

 

وینیسیوس جونیور با انتقال 40 میلیون یورویی به عنوان گرانقیمت ترین بازیکن تابستانی رئال شناخته می‌شود و پس از او تیبو کورتوا(35میلیون) و آلوارو اودریزولا(30میلیون) حضور دارند.

 

تابستان برای بارسلونا شلوغ بود اما آنها به راحتی آن را به پایان رساندند. مالکوم از بوردو با بودجه 41 میلیون یورویی جذب شد و پیش از آن هم آرتور ملو و آرتور ویدال در مجموع با 49 میلیون یورو به آبی اناری پوشان ملحق شده بودند. کلمنت لنگله نیز از سویا به بارسا پیوست و ارزش انتقال او 35.5 میلیون عنوان شد.

 

بازگشت گونزالو گوئدس به والنسیا حدود 40 میلیون یورو هزینه داشت. آنها 35 میلیون یورو مختار دیاخابی، جیسون موریو و کریستیانو پیچینی خرج کردند و همچنین کوندوگبیا و دنیل واس دیگر خریدان خفاش‌ها بودند. کوین گامیرو و میچی باتشوایی هم برای تقویت تیم پیش از حضور در لیگ قهرمانان اروپا استخدام شده‌اند.

 

دیگو سیمئونه تابستانی موفقی را پشت سر گذاشت و برای عنوان قهرمانی تلاش می‌کند. صرف نظر از 70 میلیون یورویی که آنها برای تقویت خط میانی و خرید توماس لمار از موناکو پرداخت کرده‌اند، 20 میلیو یورو هم برای خرید رودری هزینه شد. با بودجه 14 میلیون یورویی هم کالینیچ از میلان به روخی بلانکو اضافه شد.سانتیاگو آریاس با 11 میلیون یورو به خط دفاعی ملحق شد و همچنین آنتونیو آدان به عنوان نیمکت نشین یان اوبلاک به ترکیب اضافه شد.

منبع: مارکا

بارسلونا رئال مادرید لالیگا اتلتیکو مادرید نقل و انتقالات تابستانی فوتبال اروپا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر