کد خبر: 662815 A

برای احسان حاجی‌صفی پیشنهاد اروپایی هست اما نه آنچنان پرمایه. او از فهرست المپیاکوس خارج شده، سرمربی پرتغالی علاقه‌ای به سبک بازی‌اش ندارد اما احسان در یونان همچنان هواخواهانی دارد.بخصوص پانیونیوس که برای جذب ستاره سابق خود اقدام کرده اما گویا حاجی‌صفی با این انتقال مخالف است.

به گزارش ایلنا، احسان بار دیگر هوای بازی در لیگ ایران را در سر دارد و به همین دلیل مشغول مذاکره با دو تیم سپاهان و تراکتورسازی است.

سپاهان در سمت چپ خط دفاع، سعید آقایی را در اختیار دارد و در خط میانی و کناره‌ها هم بازیکنان آماده‌ای نظیر مهدی کیانی، مهرداد محمدی، ساسان انصاری و جلال علی‌محمدی عضو این تیم هستند. فهرست پرستاره اما دلیل قانع‌کننده‌ای نیست که سپاهان از کاپیتان سابق خود بگذرد و برای جذب او تلاش نکند. امیر قلعه‌نویی که در سه مقطع سابقه کار با حاجی‌صفی را در سپاهان و تراکتورسازی دارد، از بازگشت احسان استقبال کرده و ماموریت جذب او را به باشگاه سپرده است.

حاجی‌صفی در لیگ ایران بازیکن گرانقیمتی است. او با توجه به رزومه پرباری که دارد- انجام 98 بازی ملی و سابقه بازی در یونان و آلمان و دو‌ جام‌جهانی- به همین سادگی‌ها با بازی در لیگ ایران موافقت نخواهد کرد. وقتی بازیکنی نه چندان باکیفیت، در لیگ ایران یک میلیارد دستمزد می‌گیرد، حاجی‌صفی هم می‌تواند مبلغی در حدود 600 هزار دلار طلب کند. مبلغی که او در مذاکره با مدیران باشگاه تراکتورسازی از آنها خواسته تا به تبریز برود و پیراهن این باشگاه را برای دومین بار بپوشد.

برای تراکتورسازی که در مسیر جذب اشکان دژاگه و مسعود شجاعی، هزینه‌های سرسام‌آوری را متحمل شده، پرداخت این رقم به حاجی‌صفی کار سختی نیست اما زنوزی آخرین تلاش‌های خود را انجام می‌دهد تا تخفیفی در حدود 200 هزار دلار از کاپیتان سوم تیم‌ ملی‌ ایران بگیرد. یعنی 400 هزار دلار با چند بند ویژه برای حاجی‌صفی در نظر بگیرد و او را برای حضور در تراکتورسازی راضی کند. تراکتورسازی خوب می‌داند حاجی‌صفی به پیراهن سپاهان عرق دارد و به همین سادگی‌ها آن را از دست نمی‌دهد. بنابراین این باشگاه برای جذب احسان، کاپیتان‌های اول و دوم تیم ‌ملی را مأمور کرده تا موافقت این بازیکن را جلب کنند.

با توجه به باقی ماندن دو فصل از قرارداد حاجی‌صفی، المپیاکوس روی رضایتنامه او حدود 500 هزار دلار تا یک میلیون دلار قیمت گذاشته. یعنی هر تیمی او را به‌عنوان یک خرید قطعی می‌خواهد باید این مبلغ را هزینه کند. مبلغی که برای تیم‌های ایرانی به هیچ وجه قابل پرداخت نیست. به همین دلیل دو باشگاه سپاهان و تراکتورسازی مشغول بررسی انتقال قرضی حاجی‌صفی هستند تا مبلغی را برای دریافت رضایتنامه او هزینه نکنند.

اختلاف حاجی‌صفی با تراکتورسازی نزدیک دو میلیارد است و البته سپاهان هم تلاش می‌کند سقف قراردادهای خود را به این بازیکن اختصاص دهد تا از وجود او در مسیر قهرمانی و بازگشت به روزهای اوج استفاده کند. احسان تا امروز و حداقل در رسانه‌ها واکنشی به دو پیشنهادی که دریافت کرده، نشان نداده اما در حال مذاکره است تا بهترین تصمیم ممکن را بگیرد. تصمیمی که هم از لحاظ مالی و هم فوتبالی به سود او باشد. اخبار منتشر شده اما نشان می‌دهد که گزینه نخست حاجی‌صفی در بازگشت به لیگ ایران، سپاهان است و تراکتورسازی در اولویت بعدی او قرار دارد.

 

 

تراکتورسازی احسان حاج صفی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر