کد خبر: 661648 A

گزارش ویژه از استارت دوباره استقلال در آسیا:

تیم استقلال تهران با شرایط متفاوت‌تر نسبت به دیدار برابر ذوب آهن اصفهان از السد قطر میزبانی می‌کند.

به گزارش ایلنا، استقلال تهران بازی مرحله رفت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا را امشب از ساعت 20:30 مقابل السد قطر میزبانی می‌کند و آنها پس از پنج هفته از مسابقات لیگ ایران منتظر حمایت بی شمار طرفدارانشان هستند تا با بهترین نتیجه حریف قدرتمندشان با از پیش رو بردارند.

Related image

شاکله تیمی که وینفرد شفر داشته اگرچه حفظ شده اما بسیار ضعیف‌تر از تیمی است که ذوب آهن را با نتیجه 3 بر صفر در آزادی شکست داد تا به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا را ترک کند. پس از تغییرات در ترکیب همیشگی وینفرد شفر او در بازگشت به مسابقات لیگ قهرمانان شاگردانش را در وضعیت مطلوبی می‌بیند اما در این بین هر یک از آنها جدال خودشان را دارند.

 

کلین شیت

 مهدی رحمتی

اولین تلاش استقلال باید در آزادی گل نخوردن باشد تا در بازی برگشت بتواند با خیالی آسوده در قطر با السد مصاف بدهد. سنگربان استقلال در پنج هفته ابتدایی فصل 97-98 موفق شده به همراه مهدی رحمتی تنها سه گل دریافت کند و در سه دیدار کلین شیت داشته باشد. سنگربان با تجربه استقلال همچنین رکوردی فوق العاده‌ای در رقابت‌های آسیایی داشته و تصمیم دارد تا نظر وینفرد شفر را حالا که سیدحسین حسینی نیمکت نشیت شده برای ادامه مسابقات جلب کند.

 

مهار بونجاح

Image result for ‫خط دفاعی استقلال‬‎

بی شک مدافعان استقلال روز سختی خواهند داشت. تقابل با بازیکنانی که هر کدام ستاره میلیاردی خطاب می‌شوند برای کاپیتان منتظری و سه بازیکنی دیگر حاضر در خط دفاعی حضور دارند به هیچ وجه آسان نیست. بازیکن باتجربه آبی‌ها وظیفه فرماندهی مقابله ستاره خطرناک السد قطر را دارد تا در درجه اول مدعی آقای گلی لیگ قهرمانان را ناکام بگذارد و همچنین به کلین شیت مهدی رحمتی در ورزشگاه آزادی کمک کند.

 

همان باش که بودی

  روزبه چشمی

جانشین سیدمجید حسینی در کنار منتظری پس از 5 هفته دوری از شرایط مسابقات لیگ برتر در ترکیب اصلی امروز حضور دارد. مدافع ملی پوش در دیدار ایران برابر مراکش دچار مصدومیت شد و کادرفنی تیم ملی روی شرایط او ریسک نکرد تا مدافع بلندقامت تا به امروز از شرایط مسابقه دور باشد. او در روز بازگشت به تشویق پرشور طرفداران بیقرار است تا نمایش آماده‌ای نشان بدهد و شروع بی اشتباهی همانند آنچه سبب شد به جام جهانی راه پیدا کند، داشته باشد.

 

 

 

دوباره پاشو!

Related image

آرمین سهرابیان و فرشید اسماعیلی دو بازیکن کلیدی در ترکیب استقلال خواهند بود که در صورت نمایش بی نظیر آنها استقلال سود زیادی می‌برد. سهرابیان در آخرین دیدار آبی‌ها در لیگ آماده نشان داد و باید سریع‌تر نشان بدهد تا از سمتی که مدافعان السد ضعیف نشان داده‌اند به بازیکنان میانی کمک کند. اسماعیلی هم اگر همان بازیکن مقابل العین در امارات باشد و در تغذیه مهاجمان دقت بیشتری خرج بدهد مدافعان السد را با دردسر رو به رو می‌کند.

 

در انتظار درخشش وریا

Image result for ‫یا غفوری‬‎

مدافع راست استقلال تهران ضمن حضور در حملات و نفوذهای دقیق برای اضافه شدن به حملات و ارسال‌های مکرر به محوطه جریمه السد باید دوئل سختی را با اکرم عفیف تجربه کند. بازیکن 21 ساله با قراردادی 6 ماهه به صورت قرضی از ویارئال به السد بازگشته در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا و لیگ ستارگان قطر به تیمش کمک کند. او در رقابت های زیر 23 سال آسیا که چندی پیش در کشور چین برگزار شد هم یکی از بازیکنان اصلی تیم کشورش بود و در رسیدن قطر به مقام سوم آسیا موثر ظاهر شد.

 

باقری - کریمی مقابل گابی - ژاوی

Image result for ‫باقری و کریمی در استقلال‬‎

در روزهای نبود امید ابراهیمی وینفرد شفر در پست هافبک دفاعی فرشید باقری و علی کریمی را د ر اختیار دارد که از بین این دو بازیکن باقری سابقه رویارویی با السد را در کارنامه دارد و کریمی هم اولین تجربه آسیایی را مقابل نایب قهرمان فصل گذشته لیگ ستارگان قطر تجربه می‌کند. السد در تابستان امسال کاپیتان اتلتیکو مادرید را به خدمت گرفت تا ضمن در اختیار داشتن ژاوی هرناندز، کاپیتان سابق بارسلونا حالا زوج خطرناک و با تجربه‌ای را با گابی تشکیل بدهد. دو بازیکن جوان استقلال آگاه هستند که کوچکترین اشتباه برابر ژاوی می‌تواند به قیمت باز شدن دروازه تمام شود و باید بهترین نمایششان را در ورزشگاه آزادی داشته باشند.

 

جایی برای فرصت سوزی نیست!

Image result for ‫مرتضی تبریزی استقلال‬‎

مهاجم استقلال تهران بهترین فرصت گلزنی برابر فولاد خوزستان را به راحتی از دست داد و او در طول تمرینات هفته گذشته روی برنامه‌های گلزنی تمرکز ویژه‌ای داشت. تبریزی که با پیراهن ذوب آهن در آسیا حضور داشته و سابقه گلزنی در این مسابقات را هم در کارنامه دارد به عنوان مهاجم در خط حمله کار به مراتب سخت تری دارد و امیدوار است با گلزنی در ورزشگاه آزادی جو ورزشگاه را هیجانی کند. این بازی فرصت بی نظیری برای جبران نمایش‌های چند هفته گذشته است تا به وینفرد شفر ثابت شود تبریزی می‌تواند در خط حمله خطرناک عمل کند.

 

سخت ترین چالش: جانشینان جپارف و تیام

Image result for ‫الحاجی گرو و طارق همام‬‎

طارق همام و الحاجی گرو سابقه اولین دیدار آسیایی با پیراهن آبی را تجربه خواهند کرد. الحاجی گرو هنوز با پیراهن جدیدش گلزنی نکرده و هواداران استقلال تهران از او به عنوان جانشین مامه بابا تیام توقع دارند با بهترین نمایش السد را مغلوب کند. همام هم به عنوان بازیکن طراح باید نقش سرور جپارف را در خط میانی بازی کند؛ بازیکن ازبکستانی فصل پیش یکی از مهره‌های عالی شفر بود و جانشین او کار دشواری برای برطرف کردن توقع هواداران خواهد داشت.

استقلال تهران السد قطر یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر