کد خبر: 661027 A

جدال ستاره جوان و ماتادور باتجربه در یک چهارم نهایی

تهران: استقلال امیدوار است السد قطر، قهرمان سال 2011 لیگ قهرمانان آسیا را در بازی رفت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا شکست بدهد.

به گزارش ایلنا و به نقل از سایت رسمی AFC، استقلال تهران و السد قطر هر دو سال گذشته در مرحله پلی آف لیگ قهرمانان آسیا مقابل هم قرار گرفتند و برای رسیدن به مرحله گروهی در ضربات پنالتی مصاف دادند. هر دو تیم قهرمان جام باشگاه‌های آسیا هستند و از زمان شروع مسابقات لیگ قهرمانان آسیا، برترین افتخار استقلال در سال 2013 رقم خورد که به نیمه نهایی رسیدند و این در حالی است که السد در سال 2011 آخرین تیم غرب آسیایی بوده که به قهرمانی در این مسابقات دست پیدا کرده است.

 

استقلال

صدر گروه D در سلطه استقلال بود و آنها با شکست ناپذیری در 6 بازی بالاتر از العین، الریان و الهلال به مرحله بعدی صعود کرد. استقلال مقابل الریان در قطر در لحظات آخر به گل رسیدند و شروعی خوب داشتند ولی بهترین عملکرد گروهی آنها 2 بازی مقابل الهلال عربستان، نایب قهرمان لیگ قهرمانان سال 2017 بود. در مرحله یک هشتم نهایی،‌ استقلال یک دیدار تمام ایرانی را برابر ذوب آهن برگزار کرد.

فینالیست سال 2010 دردور رفت در اصفهان با گل دقایق پایانی پنالتی جورجی ولسیانی پیروز شد. یک هفته بعد در دور برگشت در ورزشگاه آزادی مامه بابا تیام یک هت‌تریک فوق‌العاده کرد و با پیروزی 3 بر یک مقابل ذوب آهن، استقلال را به جمع  8 تیم پایانی رساند.

بعد از معرفی مرتضی تبریزی و همام طارق به عنوان جانشینان سرور جپارف و مامه بابا تیام، فرشید اسماعیلی یکی از مهره‌های خلاق خط تهاجمی آبی‌هاست. او در فصل چهارمی که به همراه استقلال سپری می‌کند در سال 2018 لیگ قهرمانان آسیا 4 پاس گل ارسال کرده و 9 شانس گلزنی ایجاد کرده است.

 

السد 

السد قطر در گروه C با وجود اینکه 11 گل به ثمر رساندند - بیشتر از هر تیم دیگری در این گروه- مرحله گروهی را پشت سر پرسپولیس به پایان رساندند و در بازی پایانی مرحله گروهی با نتیجه یک بر صفر از سرخپوشان شکست خوردند. یکی از مهره‌های کلیدی السد، بغداد بونجاج است که مقابل پرسپولیس و نسف قارشی درخشش خوبی داشت و برابر الوصل امارات دو گل به ثمر رساند.

با وجود 38 سال سن  ژاوی هرناندز یکی از بازیکنان خلاق این دوره از مسابقات در میانه میدان بوده و تنها اسکار و ریکاردو گولارت هستند که بیشتر از 22 شانس گل بازیکن اسپانیایی توانسته‌اند ایجاد کنند.

 

لیگ قهرمانان آسیا استقلال تهران السد قطر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر