کد خبر: 660199 A

هفته پنجم لیگ برتر با نمایش عجیب برخی بازیکنان همراه بود از هدر دادن پنالتی تا حالت خبردار ایستادن برای گلزنی حریف.

به گزارش ایلنا، ترکیب بازیکنانی که در هفته پنجم نمایش ضعیفی از خود نشان داده‌اند با آرایش 3-3-4 از دید خبرگزاری ایلنا به شرح زیر است:

علیرضا بیرانوند:

کمتر کسی انتظار داشت دروازه بان باتجربه و ملی پوش پرسپولیس با اشتباه مرگبار خود باعث دریافت گل این تیم شود. بیرانوند که بعد از صاحب توپ شدن میلاد جهانی در محوطه جریمه به گمان ارسال عرضی این بازیکن از دروازه خارج شده بود، بهترین فرصت را برای تصمیم به شوت این گلزن آبادانی‌ها فراهم کرد تا تیمش با دریافت گل در آستانه شکست قرار گیرد.

 

رضا نورمحمدی:

یک دقیقه پس از گل رضا درویشی سپیدرود باید برای حمله و جبران فاصله با استقلال خوزستان حملاتش را آغاز می‌کرد که اشتباه ساده و پیش پا افتاده مدافع میانی سرخپوشان پایه گذار گل دوم تیم میزبان شد. رضا نورمحمدی در کنترل توپ تعلل داشت و نامداری به راحتی توپ ربایی کرد تا با یک بقل پای ساده در دقیقه 72 نتیجه تقابل سپیدرود و استقلال خوزستان را به پایان برساند.

محمدرضا مهدی زاده:

ترکیب کهکشانی‌ها جان توشاک شباهت عجیبی با ترکیب یورگن کلوپ در لیورپول دارد. تیم تبریزی هرچه در خرید بازیکنان میانی و هجومی خوب و با دقت عمل کرده باشد خط دفاعی به مراتب ضعیف تری در اختیار دارد. مهدی زاده این هفته یکی از مدافعان تراکتور بود که نمایش مناسبی نداشت. شماره 16 سرخپوشان روی ضربه سیاوش یزدانی تنها دستانش را بست تا مرتکب خطای پنالتی نشود که یک قدم پشت سر او عزت اله پورقاز دومین گل سپاهان در جذابترین دیدار هفته را به ثمر رساند.

آرمین سهرابیان:

مدافع جوان که جانشین میلاد زکی پور در سمت چپ خط دفاعی استقلال شده بود نمایش ضعیف‌تری نسبت به فصل گذشته از خود نشان داد و شانس حضور در ترکیب آسیایی مقابل السد را کمرنگ‌تر کرد. اینکه سهرابیان با مصدومیت جزیی هم دست و پنجه نرم می‌کند در روند او بی تاثیر نبوده اما بازیکن جوان در حملات نقشی نداشته و به همین دلیل شفر تصمیم گرفت از سمت راست اکثر حملات روی دروازه فولاد شکل بگیرد.

حسین ماهینی:

شماره 13 باتجربه پرسپولیس در پست تخصصی خودش هم روزهای درخشانی را پشت سر نمی‌گذارد و شاید خستگی ترکیب تکراری برانکو ایوانکوویچ با وجود مهره‌های روی نیمکت روی عملکرد او تاثیرگذاشته است اما او حتی در ارسال سانتر به محوطه جریمه حریف پس از نفوذ به خط دفاعی تیم مقابل بی دقت عمل کرده است و باید دید او برای حضور در ترکیب اصلی تا فرا رسیدن نیم فصل و اضافه شدن خریدهای تابستانی پس از پایان محرومیت باشگاه می‌تواند به روند ایده آل دست پیدا کند یا خیر.

علی کریمی:

قطعا هماهنگی در میانه میدان با فرشید باقری برای بازیکنی که با مصدومیت دست و پنجه نرم می‌کرده آسان نیست اما و در دفع توپ‌ها و کنترل بازیکن طراح حریف ضعف‌هایی دارد که در صورت برطرف نشدن به تیم تحت هدایت وینفرد شفر ضربه می‌زند. جانشین امید ابراهیمی در خط میانی آبی‌ها اگرچه در نبردهایی هوایی موفق بوده اما در سرعت اضافه شدن به خط دفاعی در ضدحملات نمایش کم فروغی از خود نشان داد.

احمد نورالهی:

هافبک پرسپولیس نمایش حتی معمولی هم در آبادان نداشت. روی تک گل صنعت نفت آبادان در دقیقه 18 او ارسال هرچند اشتباه شجاع خلیل زاده را نتوانست در نبرد هوایی با بازیکن حریف دور کند و توپ به کرار رسید تا با یک پاس بین دو مدافع پرسپولیس دروازه بیرانوند با واکنش عجیب او باز شود. شماره 8 سرخپوشان در ادامه روند بازی کمتر توپ به پایش اصابت داشت و فرصت مناسبی هم در نیمه دوم برای گلزنی داشت اما از شانسش استفاده نکرد.

سروش رفیعی:

در روز سراسر دفاع فولاد خوزستان طبیعی بود بازیکنی طراحی همانند رفیعی کمتر در بازیسازی شرکت کند و با مالکیت توپ در میانه میدان دیده شود اما او در جریان بازی محو بود. سرمربی فولاد در این باره گفته بود چون دو هافبکی که باید در خط میانی او را همراهی می‌کردند مشغول بازی تخریبی و دفاع بودند به همین دلیل رفیعی دیده نشد.

کی روش استنلی:

مهره کلیدی امیرقلعه نویی در بازی مقابل تراکتورسازی گلزنی نکرد. در شب درخشش سجاد شهباززاده و ساسان انصاری در خط حمله زردپوشان نام کی روش نمایان نبود. او به غیر از یک ضربه سر خط دیگری روی دروازه محسن فروزان ایجاد نکرد هرچند گل روی دوم سپاهان دخالت او در نبرد هوایی پیش از ضربه یزدانی تاثیرگذار بود.

محمد عباس زاده:

لقب بدترین مهاجم هفته هم اگر به عباس زاده تعلق بگیرد چندان بیراه نیست. یکی از برترین گلزنان تاریخ باشگاه نساجی و مدعی فصل گذشته بهترین فرصت برای سه گله شدن را به راحتی از دست داد. شماره 33 نساجی قصد داشت ضربه پنالتی که روی حرکت عاشوری به دست آمده را با ضربه چیپ وارد دروازه میلاد فراهانی کند که این سنگربان با هوشیاری ضربه او را دفع کرد.

مرتضی تبریزی:

آخرین بازیکن ترکیب بدترین‌های هفته را استقلال با موقعیت بی نظیر دقیقه 75 در یاد خواهند داشت. مهاجم بلندقامت با پاس بی نظیر در محوطه جریمه صاحب موقعیت گلزنی شد اما شانس طلایی را با ضربه‌ای بی دقت و عجولانه به بدن سنگربان فولاد کوبید تا نمره قبولی این هفته را دریافت نکند.

هفته پنجم لیگ برتر فوتبال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر