کد خبر: 660088 A

بازی های آسیایی 2018

رئیس فدراسیون بدمینتون درباره ناکامی ورزشکاران ایران در این رشته صحبت کرد.

به گزارش ایلنا، محمدرضا پوریا عملکرد تیم دونفره بدمینتون بازان کشور را برابر برترین های جهان و اسیا که همان مرحله نخست حذف شدند را خوب توصیف کرد و افزود: البته از نگاه مسئولان بدمینتون آسیا که هر دو بازی نماینده کشورمان را به تماشا نشستند، مطلوب دانستند و به آینده این رشته در ایران خوش بین بودند.

رئیس فدراسیون بدمینتون گفت : آینده خوبی در انتظار ورزشکاران هست اگر امکانات و تجهیزات و اختصاص سالن‌های تخصصی در ایران فراهم شود. در دوره فعالیت در این فدراسیون تلاش شد تا استعدیابی به معنای واقعی گامی موثر برای توسعه این رشته برداریم که کشف ثریا آقایی و مهران شهبازی و بیش از ٢٠ بدمینتون باز ماحصل همین برنامه ها بود.

وی اظهار داشت: این رویه را قدرت دنبال می کنیم تا در آینده نه چندان دور سهمی در تصاحب مدال داشته باشیم.

رئیس فدراسیون بدمینتون گفت : باید اردوهای خارجی برگزار کرد و هر نفرات بیشتر شود توسعه رخ می‌دهد.

پوریا درباره اینکه چه تعداد بدمینتون باز در ایران داریم افزود: ٣٠ هزار بدمینتون باز در سطح قهرمانی حضور دارند، اما بدمینتون باز حرفه‌ای نداریم.

همچنین در حاشیه دیدار نماینده ایران برابر میزبان رئیس فدراسیون ایران با کیم دبیرکل کره ایی بدمینتون آسیا دیدار و گفت و گو کردند.

کیم در این دیدار به محمدرضا پوریا اعلام آمادگی کرد که امسال برای افتتاحیه رقابت‌های جام فجر به دلیل اهمیت و نظم مثال زدنی اش به تهران سفر خواهد کرد.

دبیرکل بدمینتون با اشاره به رشد این رشته ورزشی در ایران پیشنهاد کرد تا در کمپ های اندونزی حضور یابد و دیدارهای تدارکاتی برای ارتقا سطح کیفی بدمینتون بازان ایران برپا کنند.

کیم درپایان گفت کادر فعلی بدمینتون ایران توانستند با ایجاد ثبات نسبی گام های خوبی برای ورزشکارنشان بردارند.

رئیس فدراسیون ایران هم درپایان توسعه همکاری ورزشی آسیا با ایران را خواستار شد.

بدمینتون محمدرضا پوریا بازی های آسیایی 2018
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر