کد خبر: 659677 A

هفته پنجم فوتبال ایران از امروز در شرایط استارت خواهد خورد که بار دیگر تقابل‌های ویژه‌ای در آن شاهد خواهیم بود.

به گزارش ایلنا، پس از گذشت چهار هفته از لیگ فاصله امتیازی صدرنشین با تیم نهم چهار امتیاز است و تیم انتهای جدول هم با تیم دهم سه امتیاز فاصله دارد. در واقع هنوز هر 16 تیم فرصت دارند با یک پیروزی چند پله در جدول صعود کنند. هفته پنجم لیگ طی سه روز برگزار خواهد شد. نتایج هفته گذشته مثل باخت استقلال، ذوب آهن و سایپا و تساوی پرسپولیس حساسیت بازی‌های این هفته را افزایش داده است. در همین هفته هم شاهد تقابل‌هایی خواهیم بود که جذابیت مسابقات را دوچندان می‌کند. البته این اتفاق را در اکثر هفته‌های لیگ هم شاهد خواهیم بود. لیگ برتر تازه جان گرفته و بازی‌ها هیجان‌انگیز می‌شوند.

مصاف تراکتوری‌ها با تراکتورسازی

بدون شک یکی از بازی‌های حساس این هفته مصاف سپاهان با تراکتورسازی تبریز در ورزشگاه فولادشهر اصفهان است. جایی که امیر قلعه نویی با تیم پرمهره از شاگردان جان توشاک پذیرایی می‌کند اما در این بازی بیشتر نگاه‌ها به چند بازیکن سپاهان است.

محمد ایرانپوریان و مهدی کیانی که سال‌ها برای تراکتورسازی به میدان رفته بودند حالا مقابل تیم سابق‌شان قرار می‌گیرند.

قطعا نفرات جایگزین آنها در تراکتورسازی انگیزه‌های بسیاری دارند تا شایستگی‌شان را به اثبات برسانند. سپاهان با پیروزی در شهرآورد اصفهان به این بازی آمده و تراکتورسازی هم با شکست سایپا روحیه مضاعفی را به دست آورده است.

هر دو تیم آنقدر بازیکن موثر دارند که می‌توان انتظار تماشای یک فوتبال جذاب را داشت. البته حضور امیر قلعه نویی که چند دوره سابقه هدایت تیم تراکتورسازی را داشته به حساسیت بازی کمک می‌کند.

قاضی علیه پدیده

محمد قاضی فصل گذشته اگر بهترین بازیکن پدیده نبود اما حتما جزو دو سه بازیکن برتر این تیم بود. او در 28 بازی به میدان رفت و 2520 دقیقه در زمین بود. قاضی 11 گل زد و دو پاس گل داد.

شاید اگر موضوع کسر امتیاز این تیم پیش نمی‌آمد و روحیه بازیکنان پدیده از بین نمی‌رفت تعداد گل‌های این بازیکن هم بیشتر می‌شد. حالا قاضی روز جمعه به مشهد برمی‌گردد تا با پیراهن پیکان مقابل پدیده قرار بگیرد.

البته یونس شاکری و قاسمی‌نژاد تا امروز توانسته‌اند جای خالی او را پر کنند. مدافعان مشهدی خیلی خوب شکل بازی قاضی را می‌شناسند و باید دید در این تقابل کدام‌شان برنده خواهند شد.

 دشتی مقابل پارس جنوبی

علی دشتی هافبک راست فصل گذشته پارس جنوبی جم در 24 بازی و از مجموع 1680 دقیقه بازی برای تیمش چهار گل زد و پنج پاس گل داد. او بعد از فرشاد محمدی مهر بهترین پاسور این تیم بود. دشتی حالا پیراهن سایپا را بر تن دارد و روز جمعه باید مقابل تیم سابقش قرار بگیرد.

مهدی تارتار که هفته گذشته استقلال را در جم شکست داد بسیار امیدوار است که از این بازی هم امتیاز بگیرد اما علی دایی فقط به پیروزی فکر می‌کند تا شکست هفته گذشته مقابل تراکتورسازی را جبران کند.

یعقوب کریمی و استقلال خوزستان

یعقوب کریمی فصل گذشته نتوانست بازی‌های زیادی را برای استقلال خوزستان انجام دهد. او فقط در شش مسابقه این شانس را داشت و در مجموع 290 دقیقه به زمین رفت. کریمی که سابقه بازی در استقلال تهران را هم دارد از جنوب به شمال آمد و حالا پیراهن سپیدرود را به تن دارد. اما تیم شمالی این روزها شرایط خوبی ندارد و نتایج این تیم فقط به یکی دو بازیکن مربوط نمی‌شود. آنها مشکل بدنی دارند چون تمرینات بدنسازی نداشته‌اند.

مشکل مالی‌شان هم همچنان به قوت خود باقی است اما امتیاز این بازی می‌تواند برای سپیدرودی‌ها بسیار مهم باشد. شاید تساوی هم نتیجه بدی برایشان نباشد.

آنها نمی‌خواهند فاصله امتیازی‌شان با دیگر تیم‌ها بیشتر از این شود.

دوئل سرخابی‌ها با جنوبی‌ها

پرسپولیس و استقلال هم به ترتیب با صنعت نفت آبادان و فولاد خوزستان بازی خواهند کرد.

بازی دو تیم پرطرفدار تهرانی در هر شرایطی حساس است. چرا که آنها هواداران بسیاری دارند و همین برای اثبات این ادعا کافی است. البته حضور بازیکنی مثل شهاب گردان که سابقه ایستادن درون دروازه پرسپولیس را دارد به جذابیت بازی کمک می‌کند. حتی قرار گرفتن نفراتی مثل برزای و عابدینی که سابقه بازی در استقلال را دارند چنین شرایطی را به وجود می‌آورد. سرخابی‌ها هفته گذشته ناکام ماندند و حالا برای بیشتر نشدن فاصله‌شان با سایر مدعیان باید در مصاف با دو تیم خوزستانی نتیجه لازم را به دست آورد. اتفاقی که اگرچه غیرممکن نیست اما بسیار هم سخت است.

تراکتورسازی تبریز سپاهان اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر