کد خبر: 659673 A

بازی های آسیایی 2018

میرهاشم حسینی موفق شد پنجمین طلای کاروان ایران را به دست بیاورد.

به گزارش ایلنا، میرهاشم حسینی تکواندوکار وزن منفی 63 کیلوگرم کشورمان در دیدار فینال باز ی های آسیایی به مصاف ژائو شوای از چین رفت و موفق شد با نتیجه 17-11 به برتری برسد و مدال طلای این وزن را مال خود کند.

حسینی با این مدال طلا، تعداد طلاهای تکواندو را به عدد دو رساند. دیروز هم سعید رجبی در مثبت 87 کیلوگرم طلایی شده بود. همچنین تعداد طلاهای کاروان ایران به عدد 5 رسید.

ابتدا میرهاشم حسینی در وزن 63- کیلوگرم در گام نخست با قرعه استراحت رو به رو بود و پس از آن به مصاف نماینده فیلیپین رفت و این دیدار با نتیجه 24 بر 2 به پایان رسید.

وی برای رسیدن به مرحله نیمه نهایی با سردارتویرووف از ازبکستان مبارزه کرد و این دیدار  در راند اول 5 بر صفر برنده شد. راند دوم را 18 بر7 برد و در راند سوم مقتدرانه 29بر9 به کار خود پایان داد و مدال برنز وی قطعی شد.  وی در نیمه نهایی با چوگانگ مین کره ای مبارزه کرد و این دیدار با نتیجه 37 بر 29 به سود نماینده کشورمان به پایان رسید و میرهاشم فینالیست بازی‌های آسیای شد. وی در فینال با نتیجه 17  بر 11 شوای ژائو از چین را شکست داد و دومین طلا را برای تکواندو ایران کسب کرد.

تکواندو میرهاشم حسینی بازی های آسیایی 2018
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر