کد خبر: 659634 A

استقلال پیش از این 20 بار فولاد را در رقابت‌های مختلف شکست داده است.

به گزارش ایلنا، استقلال و فولاد خوزستان امروز و در در هفته پنجم لیگ برتر به مصاف هم می‌روند. دیدار حساسی که برای هر دو تیم حائز اهمیت است.

استقلال زخم خورده از شکست مقابل پارس جم به دنبال کسب هر 3 امتیاز این بازی خانگی است و فولادی‌ها هم که با پیروزی برابر نساجی پا به این میدان می‌گذارند قصد ندارند ورزشگاه آزادی را دست خالی ترک کنند و به اهواز برگردند. تاریخچه دیدارهای دو تیم به شرح زیر است:

* استقلال و فولاد تاکنون 41 بار در رقابت‌های رسمی (40 بازی لیگ و یک بازی جام حذفی) به مصاف هم رفته‌اند که استقلال 20 برد و فولاد 10 برد بدست آورده‌اند و 11 بازی نیز به تساوی انجامیده است. استقلال 61 گل و فولاد 34 گل زده‌اند و در مجموع 95 گل در 41 بازی دو تیم به ثبت رسیده که میانگین 2.31 گل در هر بازی است که نشان دهنده بازی‌های جذاب بین این دو تیم بوده است.

* بهترین پیروزی استقلال در اولین بازی تاریخ دو تیم در دور رفت فصل 77- 76رقم خورد که استقلال 5 بر صفر فولاد را با شکست بدرقه کرد. بهترین پیروزی فولاد نیز پیروزی 4 بر یک در دور برگشت فصل 90 -89 در اهواز بود.

* رضا عنایتی با 6 گل زده بهترین گلزن آبی‌پوشان در مصاف با فولاد بوده است. رضا نوروزی نیز با 5 گل زده بهترین گلزن فولادی‌ها در مصاف با استقلال بوده است. نوروزی در 4 بازی پی در پی موفق به گلزنی مقابل استقلال شده که رکورد جالبی است.

* در سال‌های گذشته بازیکنان زیادی بین دو تیم جابجا شده‌اند. این نقل و انتقالات از سهراب بختیاری زاده در سال 1377 شروع شد. در ترکیب تیم فعلی استقلال پژمان منتظری بازیکنان سابق فولاد است و در فولاد نیز حسن بیت سعید سابقه حضور در استقلال را دارد.

* فولاد در فصل چهاردهم موفق شد رفت و برگشت استقلال را شکست دهد. بازی رفت در تهران یک بر صفر و بازی برگشت 2-1 در اهواز به سود این تیم به پایان رسید.

* استقلال در فصل دوازدهم و در هفته سی و سوم موفق شد با تک گل جواد نکونام از روی نقطه پنالتی فولاد را شکست داده و در پایان بازی جشن قهرمانی بگیرد که شیرین ترین بردش برابر این تیم محسوب می‌شود.

فولاد خوزستان لیگ برتر فوتبال استقلال تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر