کد خبر: 659229 A

بازی های آسیایی 2018

رئیس فدراسیون ووشو بعد از کسب اولین مدال توسط این رشته در بازی های آسیایی صحبت کرد.

به گزارش ایلنا، مهدی علی نژاد روز سه شنبه پس از رسیدن کیانی به مدال نقره بازی های آسیایی، تصریح کرد: پیش از این تنها احسان پیغمبری در بازی های آسیایی ۲۰۱۰ به برنز رسیده بود و در واقع کیانی اولین نقره تالوی ایران در تاریخ بازی های آسیایی را دشت کرد و کسب این موفقیت از سوی یک دختر بسیار ارزشمند است.

وی در ادامه افزود: عملکرد کیانی موجب تحسین تمامی مسئولان خارجی حاضر در سالن شد. حریف چینی که به طلا رسید بسیار قدرتمند بود و دیگر نفرات نیز سطح بالایی داشتند که کیانی یا نمایشی مناسب و در رقابتی نزدیک و نفسگیر به مدال رسید.

وی با بیان اینکه کیانی در ۱۸ سالگی مسیری طولانی در دنیای قهرمانی پیش روی دارد؛ افزود: او ۱۰ سال است که در اردوهای تیم های ملی رده های سنی حضور دارد و زحمات فدراسیون٬ خودش و خانواده اش را جواب داد.

نایب رئیس فدراسیون آسیایی ووشو، گفت: زمانیکه بچه ها به دنبال سپری کردن دوران کودکی هستند٬ او در اردوی تیم ملی تلاش کرد و حالا به حقش رسید.

علی نژاد در پایان اظهار داشت: این مدال قطعا موجب افزایش روحیه و انگیزه سانداکاران ایران شد و امیدوارم در روزهای باقی مانده نیز در ساندا به نتایج ایده آلی برسیم.

ووشو مهدی علی نژاد زهرا کیانی بازی های آسیایی 2018
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر